Dnes se podíváme na nově oznámenou mapu pro DCS World, která ovšem není zas až taková novinka, protože se jedná o rozšíření stávající mapy. Dále si napíšeme něco o připravovaném letounu MB-339.

DCS: Normandy 2

DCS014

Zdroj: Eagle Dynamics

DCS: Normandy 2 je rozšíření stávající mapy DCS: Normandy 1944. Mapa bude nově pokrývat území o rozloze cca 400×600 km. Pokud ji ještě pamatujete video z a zprávy z konce minulého roku, viz. naše články zde: DCS World 2022 trailer   a  Ugra media rozšiřuje DCS: Normandy, zajisté jste si povšimli, že oznámení o rozšíření je již delší dobu jasné. Ale nikdo netušil, zda bude rozšíření za poplatek, či bude zdarma pro majitele stávající mapy. Další otázkou bylo, jak to bude s překrytím území map Normandie a mapy Kanálu od ED. Pokud vás to zajímá, pokračujte ve čtení.

Rozšířená mapa Normandie bude zahrnovat i Londýn, Paříž a přilehlé oblasti. Normandy 2 bude obsahovat více než 130 originálních mapových objektů a detailní oblast, 6x větší než DCS: Normandy 1944.

DCS003

Zdroj: Eagle Dynamics

Mapa Normandie byla přepracována a obsahuje nové kostely, železniční stanice, obchodní čtvrtě, čerpací stanice a mnoho dalších kulturních a přírodních objektů. Oblast Spojeného Království byla kompletně předělána a nyní bude mnohem detailnější a přesnější. Samozřejmostí bude i vylepšení Francie.

Klíčové vlastnosti DCS: Normandy 2

  • Paříž a Londýn
  • Vylepšené pozemní textury, železnice, cesty, pole, porost a  nové stromy
  • Přidané telegrafní sloupy, elekrtárny, semafory, ploty a nové budovy
  • Mnohem přesnější řeky a pobřeží, obsahuje útesy na jihu Anglie.
  • Aktualizované a unikátní letiště s lepšími detaily a více vybavením pro lepší pocit z období 1944. Normandy 2 přinese 50 unikátních letišť.

 

DCS: Normandy 2 bude těžit z nových technologií, které umožňují rozšířit stávající mapy o oblasti s nízkými detaily. Pokud nebudete chtít zakoupit vylepšenou mapu a vlastníte stávající, stále se můžete připojit k online bitvám a to samé se týká vlastněných kampaní. Berte na vědomí, že Normandy 2 přinese mnohem detailnější mapu.

Mapa DCS: Normandy 2 bude dostupná jako kompletní mapa za 59,99 USD. Pokud vlastníte DCS: Normandy 1944 nebo DCS: The Channel, můžete získat nový vylepšený modul za 14,99 USD. Pokud jste vlastníkem obou výše zmíněných map, cena nové mapy je 9,99 USD.

 

DCS: MB-339

DCS005

Zdroj: Eagle Dynamics

MB-339 je ve vývoji na dobré cestě a množství prvků je již funkčních. Cílem projektu je přinést nejrealističtější reprodukci letounu MB-339 pro PC simulace. Hlavní prvky při vydání modulu budou následující:

Elektrické systémy

Obsahuje pět oddělených stejnosměrných sběrnic (základní, primární, sekundární, protiledová, výzbroj), šest střídavých sběrnic (115V základní, 26V základní, 115V primární, 26V primární, 115V sekundární, 26V sekundární), logiku jističů a spínač BUS Reset. Každá sběrnice se stává aktivní podle specifické logiky založené na aktivaci generátorů a alternátorů. Měřiče zatížení ukazují aktuální elektrické zatížení generátoru 1 a 2.

Hydraulické systémy

Dva oddělené okruhy (hlavní a nouzový). Hlavní obvody zajišťují napájení podvozku, brzd kol, řízení příďového kola, klapek, rychlobrzdy a servořízení křidélek. Pokud křidélka deaktivujete, nebudete moci provést úplný boční výkrut kniplu. Výkmit se zmenší, pokud se zvýší rychlost letu pro efekt dynamického přítlaku.

Nouzový systém zajišťuje tlak potřebný pro nouzové vysunutí podvozku a činnost nouzové brzdy. Parkovací brzda je připojena ke stejnému okruhu, takže pokud aktivujete nouzovou brzdu, nebude fungovat protiprokluz.

Systém proti námraze

Funkce proti námraze na poklopu a odmlžování čelního skla, proti námraze pitotových a AoA čidel a proti námraze motoru. Tvorba námrazy způsobuje ztrátu aerodynamického výkonu a výkonu motoru

DCS002

Zdroj: Eagle Dynamics

Systém přetlakování

Na základě grafu přetlaku uvedeného v letové příručce bude ukazatel výšky kabiny zobrazovat skutečný ekvivalentní tlak v kabině. Systém lze vypnout pomocí speciálního chráněného vypínače a v případě znečištění vzduchu lze pro zlepšení ventilace kabiny během nouzové situace použít nabírací zařízení pro přívod vzduchu. Znečištění vzduchu se nereprodukuje, ale aktivace nabírače vzduchu v kabině, když je v ní tlak, způsobí ztrátu tlaku. Součástí je také možnost regulace teploty v kabině, aby se zabránilo zamlžení kokpitu.

Navigační systémi

VOR/DME, TACAN, ILS a GPS (s funkčním CDU a možností nastavení DTC).

COMM1 a COMM2 radio

Reprodukované podle postupů letové příručky se třemi oddělenými PTT. Stick PTT umožňuje komunikaci s vybranými radiostanicemi na panelu ICS, COMM1 a COMM2 PTT umístěné na plynové páce, které umožňují komunikaci s příslušnými radiostanicemi nadřazenou výběru radiostanic ICS. DCS-SRS je kompatibilní od prvního dne.

DCS013

Zdroj: Eagle Dynamics

Systémi výzbroje

Realistická logika hlavní výzbroje; pokud je hlavní vypínač výzbroje zapnutý na zemi, pak za letu se zvednutou podvozkovou pákou je nutné hlavní vypínač výzbroje vypnout a poté opět zapnout, aby bylo možné střílet ze zbraně. Funguje také spínač pozemní palby, spínač inhibitoru palby (pro stanoviště instruktora), spínač zapalovače a logika single/ripple.

Kyslíkový systém

Obsahuje dvě samostatné láhve. Spotřeba kyslíku je závislá na počtu pilotů. Pokud v editoru mise vyberete možnost “sólo”, budete mít větší autonomii kyslíku.

Palivový systém

Plně funkční elektrická a mechanická čerpadla, vypouštění paliva, vyvažování paliva a logika přečerpávání paliva.

Součástí je také počáteční synchronizace vícečlenné posádky, kapotáž IFR pro tréninkové lety a kompletní model poškození.

Zdroj :