V posledních dnech přicházejí novinky o DCS World, které nás chystali na včerejší vydání DCS World 2.9, jež přináší několik významných aktualizací simulace. Ale to není všechno, protože Aerges s verzí 2.9 vydal dvoumístný F1BE a Heatblur v posledních dnech zveřejňuje nové screenshoty F-4. Navíc tu máme i nové video F-15E JDAM a záběry z kokpitu MiGu-23, na které se můžete podívat.

DCS World 2.9

Velká aktualizace je tradičně spojena s několika významnými aktualizacemi funkcí a DCS World 2.9 nezklamal.

Jednou z výrazných vlastností této aktualizace je přidání technologie DLSS (Deep Learning Super Sampling) společnosti nVidia a také technologie FSR2 společnosti AMD, která je celkovým dopadem velmi podobná technologii nVidia. Pokud jste vázáni na výkon GPU, měla by tato technologie zvýšit váš vizuální výkon snížením rozlišení vykreslování a následným zvýšením rozlišení pomocí technologie založené na umělé inteligenci. Výsledkem je ve většině případů vizuální kvalita odpovídající vyššímu rozlišení, zatímco GPU vykresluje v nižším rozlišení, čímž se zlepšuje celkový výkon. V některých případech se dočkáte skokového zvýšení snímkové frekvence, zatímco u ostatních, kteří jsou omezeni procesorem, se změna projeví jen málo.

Verze 2.9 přináší také další grafické funkce, jako jsou nové efekty větru a stoupavého proudění pro vrtulníky, které ovlivňují místní vegetaci. Screen Space Shadows také přidávají nové detaily do stínů trávy, keřů a stromů, a to jen s malým dopadem na výkon. K dispozici je také nová funkce pro odstupňování barev, která vám umožní vybrat si mezi několika různými druhy vizuálních efektů, a nová funkce kamery ve stylu GoPro nazvaná Cinematic Camera View, která vám umožní “umístit” kameru, která zůstane na letadle upevněná a jejíž polohu lze snadno měnit – obojí je poklonou tvůrcům filmových videí.

Nový rádiový režim dostal začátkem týdne vlastní tutoriál, v němž Matt Wager prošel některé možnosti, které nově spuštěný rádiový systém nabízí. Zdá se, že se jedná o velkou aktualizaci oproti tomu, co bylo nabízeno dříve, a budoucí aktualizace slibují zaplnit několik dalších mezer v systému.

 

V posledních týdnech jsme hodně hovořili o aktualizacích radarů na letounech F-16 a F/A-18 a také o vylepšeních systémů datového spojení v různých letounech, včetně výše zmíněných letounů a letounů A-10C II a AH-64D.

Přibyly také nové modely letadel s umělou inteligencí. B-1B, B-52H, S-3B (brzy přibude i tanker S-3B), Centurion, C-RAM a SA-10 byly doplněny o zcela nové modely.

Přidány byly i menší funkce, jako například nové zaměřovací body, které zlepšují vizuální zaměření letadel v DCS World ve všech rozlišeních. Přibyla nová zbraň R-60A a také nová implementace střel R-3S, R-3R, R-13, R-13M1, Rb-24/24J a Rb-74. Spitfire IXc se dočkal také přepracování kokpitu, které zlepšuje vizuální stránku.

Je toho více a vše je uvedeno v change-logu DCS World 2.9.0.46801 viz zdroj.

Aerges F1 BE

Třetí varianta z plánovaných čtyř variant pro DCS: Mirage F1 je tady. Model F1 BE přidává druhé sedadlo, které poskytuje letounu možnost výcviku, přičemž si stále zachovává většinu svých bojových schopností.

Aktualizace také upravuje parametry vzplanutí motoru, vylepšuje letový model, opravuje autostart/stop, upravuje manuál a dokumentaci a opravuje desítky menších detailů. Do všech variant byly také přidány zbraňové pody CC-420, přičemž POD má obzvlášť důležité využití u F1 BE, protože přidání druhého kokpitu vytlačuje vestavěné kanony.

F-4 nové snímky

Společnost Heatblur zveřejnila nové screenshoty na několika různých místech, včetně jejich Discordu a Twitteru. Níže uvedené nové obrázky byly zveřejněny včera nebo v posledních několika dnech.

F-15E JDAM video útoku

Nové pět a půl minuty dlouhé video nám přináší upoutávku na použití JDAM na F-15E. Video ukazuje působivý radarový režim stíhačky vzduch-země, který se používá k určení souřadnic a nastavení JDAM k odpálení. Poté svrhne několik bomb najednou, přičemž každá z nich dopadne na přidělený cíl. Působivé! Na této funkci je třeba ještě zapracovat, ale tohle nám dává ochutnat, co se chystá.

Osvětlení kokpitu MiG-23

Před několika dny jsme se seznámili s nejnovějšími informacemi o letounu MiG-23MLA. RAZBAM zveřejnil na X/Twitteru tyto nové screenshoty, které ukazují nastavení osvětlení kokpitu na vyvíjeném modulu. Patří mezi první důkazy, které jsme viděli, že se modul nyní implementuje do DCS World, a je to dobré znamení pro lidi, kteří na MiG-23 čekají už dlouho.