Máme tu první novinky v roce 2024 ze světa DCS World. Dorazilo k nám dlouho očekávané video DCS 2024 AND BEYOND a tak se na podíváme co nás bude letos čekat.

Posledních několik let jsme každý rok čekali, hádali a spekulovali o tom, co Eagle Dynamics udělá se svými videi ze série DCS beyond. Ty byly filmovou prezentací, která představovala výrazné vizuální zpracování světa DCS a ukazovala stále širší škálu produktů a funkcí. Letos, stejně jako v předchozích letech, jsme se dočkali upoutávek na budoucí produkty a je v nich několik významných. Navíc máme novou aktualizaci pro vývojáře, která o tom všem hovoří ještě podrobněji a poskytuje nám plán na tento rok.

 

Zatímco Eagle Dynamics se v roce 2023 zaměřili především na vylepšení jádra DCS, jako je multithreading, DLSS/FSR, Voice Chat a opravy chyb, partneři měli za sebou vzrušující rok, který zahrnoval nové produkty, jako je F-15E Strike Eagle, nové verze Mirage F1, mapy Normandie 2 a Sinaj a mnoho fantastických kampaní.

Rok 2024 slibuje být nabitý událostmi s mnoha projekty ve vývoji, jako jsou například plně věrná letadla MiG-29A Fulcrum, CH-47F Chinook, F6F Hellcat a mapy Afghánistánu, Iráku a Mariánských ostrovů z druhé světové války. Partneři třetích stran pilně pracují na F-4E Phantom II, A-7E Corsair II, MiG-23 Flogger, C-130 Hercules, F4U Corsair, La-7, OH-58D Kiowa a mapě Kola.

Plán pro rok 2024 a dále

Podívejme se stručně na nová letadla vyvíjená v roce 2024, a to bez určení pořadí. Podrobné specifikace a funkce budou uvedeny u každého produktu během každého oznámení produktu, jakmile se přiblížíme k jeho vydání.

Nová letadla od Eagle Dynamics

DCS: CH-47F

Snimek obrazovky 2024 01 08 062527

Zdroj: Eagle Dynamics

Velká část prací na vrtulníku CH-47F pro rok 2023 se zaměřila na vytvoření vnějšího modelu, modelů kokpitu/nákladu a také systémů a FM. Model nyní přesně odráží model CH-47 americké armády z poloviny roku 2000. Velká část práce nyní zahrnuje dokončení letové dynamiky a systému řízení letu spolu s mnoha stránkami a podstránkami multifunkčního displeje. Stejně jako všechny modely DCS od modelu Ka-50 bude mít CH-47 plně modelované elektrické, hydraulické, palivové a další systémy, které v rámci simulace existují jako “živé” systémy pro řízení napětí, tlaku, průtoků, teplot a všech dalších provozních systémů. Pro podporu pokroků v logistickém systému DCS bude CH-47F vybaven také možnostmi řízení nákladu a závěsů a obrannými zbraňovými pozicemi.

DCS: F6F Hellcat

Snimek obrazovky 2024 01 08 062345

Zdroj: Eagle Dynamics

Hellcat, jehož vývoj byl rovněž zahájen v roce 2023, udělal velký pokrok. Při vytváření vnějšího modelu bylo vytvořeno vnitřní strukturální modelování, které poskytlo velmi přesnou a realistickou strukturu, aby se zlepšilo modelování poškození. Vývoj letového modelu je v plném proudu a ve spolupráci s The Fighter Collection je vytvářen tak, aby odpovídal přímým znalostem o jeho ovládání a výkonech.

Hellcat však nebude existovat ve vzduchoprázdnu a již nyní se vyvíjejí letouny protivníka pro pacifické prostředí operací a také pozemní a námořní síly specifické pro tuto oblast.

DCS: MiG-29A Fulcrum

Snimek obrazovky 2024 01 08 062647

Zdroj: Eagle Dynamics

Uvidíme také první plně věrnou ruskou stíhačku 4. generace: MiG-29A Fulcrum!

Fulcrum byl masově úspěšný jednomístný stíhací letoun, který byl vyvinut jako protiváha letounům F-15, F/A-18 a F-16 v době vrcholící studené války. Dnes slouží mnoha ozbrojeným silám a v DCS bude plnit důležitou roli. Na základě veřejně dostupných manuálů bude DCS Fulcrum MiG-29 z 80. let, ale i tak bude silnou hrozbou pro ostatní letouny DCS.  Ve správných rukou může být MiG-29 se svým přilbovým zaměřovačem ve spojení s vysoce účinnými střelami vzduch-vzduch R-73 tvrdým protivníkem.

Nové mapy od Eagle Dynamics

Rok 2024 bude také skvělým rokem pro nové mapy.

Sada TDK (Terrain Development Kit) se každým rokem rozrůstá a tyto nové mapy budou využívat tyto funkce k vytvoření dosud nejlepších map.

DCS: Afghanistan

Poprvé byla naznačena již před rokem a s potěšením můžeme potvrdit, že se do DCS chystá mapa Afghánistánu.

Afghánistán je místem, kde se odehrávaly dva největší konflikty za posledních tisíc let. Mapa Afghánistánu, která je více zaměřena na boj proti povstalcům (COIN) než na velké bitvy sil proti silám, přinese do bitev DCS nový způsob vedení války a naše nejoblíbenější letouny, jako jsou AH-64D, Mi-24P, A-10C, Su-25, F-16C, F/A-18C, budou skvělou volbou do misí.

DCS: Iraq

Od operace Pouštní bouře a Irácké svobody až po válku proti terorismu byl Irák jedním z nejvýznamnějších ohnisek konce 20. a počátku 21. století. Mapa Iráku bude zpočátku soustředěna na Bagdád, aby co nejlépe poskytovala scénáře války proti terorismu a války proti Isis. Později bude mapa rozšířena na jih, aby poskytla starší scénáře, jako jsou operace Pouštní bouře a Irácká svoboda.

DCS: Marianas World War II

Aby byl podpořenDCS: F6F Hellcat a další letouny a jednotky operující v Pacifiku, které přicházejí do DCS, upravovala se v uplynulém roce a v roce 2024 mapa Mariánských ostrovů.

Mapa vychází z pečlivě vyhledaných dokumentů, fotografií a zpráv o Mariánských ostrovech v létě 1944, v době bitvy o Mariány mezi Spojenými státy a císařským Japonskem. Bude se jednat o bezplatnou mapu, která využívá nejnovější TDK pro lepší výkon a realističnost.

Souběžně s těmito novými produkty bude další vývoj stávajících modulů, jako jsou mimo jiné F-16C, F/A-18C, AH-64D a Supercarrier.

Další detaily a novinky, které jsem nestihl sepsat přes svátky se pokusím v brzké době shrnout.

Děkuji za pozornost.

Zdroj :