Před pár dny jste mohli shlédnout nové video, které nám detailněji a názorně představuje novinky, které očekávat s příchodem DCS World 2.8. Dnes tu máme další informace z vývoje DCS: Black Shark 3.

DCS World 2.8

Další velká aktualizace pro DCS World je zřejmě za rohem, protože díky YouTuberovi Growling Sidewinderovi se na ni můžeme podívat zblízka. Pojďme se podívat, co jsme se dozvěděli

MB-339, aktualizace Perského zálivu, pohyblivé mraky s dynamickým počasím a další informace

DCS World 2.8 se může zdát jako drobná bodová aktualizace z verze 2.7, ale vypadá to, že nás kromě několika velkých změn, o kterých jsme již věděli, čeká i několik menších. Mezi ně patří především nové dynamické počasí, které nám Growling Sidewinder opravdu dobře představí jak na začátku videa, tak v malém úhledném cinematicu na jeho konci. Zmiňuje se také o nových ledových aureolách a duhových efektech.

Dozvěděli jsme se také, že mapa Perského zálivu se dočká jakési aktualizace. Zdá se, že se zde soustředí na noční osvětlení a terén.

Nechybí ani velká aktualizace moderních stíhaček, na kterou se zde podíváme trochu podrobněji. Zdá se, že nekonečné kroužení a smyčky ze strany umělé inteligence jsou mnohem menším problémem.

In Dev 21.10.2022.4

Zdroj: Eagle Dynamics

Zajímavě se jeví také aktualizace osvětlení, kde jsme lepší rovnováhu mezi světlými a tmavými oblastmi, jako je světlý exteriér a zastíněný kokpit. To se zdá být příjemnou aktualizací celkového vzhledu DCS.

A konečně, MB-339 od IndiaFoxtEcho se podle Growling Sidewinderu objeví ve stejné aktualizaci DCS World 2.8. V této aktualizaci se objeví i MB-339 od IndiaFoxtEcho.

Upgrade KA-50 na Black Shark 3

Ka-50 Black Shark 3

Zdroj: Eagle Dynamics

Program upgradu na Black Shark 3 umožní všem stávajícím majitelům Black Shark 2 přejít na Black Shark 3 za sníženou cenu. Nyní je skvělý čas stáhnout si DCS: Ka-50 Black Shark 2 a osvojit si tuto obávanou bestii včas před vydáním Black Shark 3.

Zpráva z vývoje

3D model vrtulníku

In Dev 21.10.2022.1

Zdroj: Eagle Dynamics

Zcela nový a přesněji propracovaný 3D model vychází z nově dostupných dat, výkresů a fotografií. Model zahrnuje nejnovější technologie a materiály, které přiblíží model Black Shark 3 současným standardům posledních modulů DCS a ještě je překoná. Nové modelování vnitřních prostorů, motorů, převodovky a řídicích prvků je u modulu DCS vůbec první. Všechny tyto vynikající detaily si můžete prohlédnout pod poklopy.

Střely vzduch-vzduch

ijkqbcfsacopserf Hero3

Zdroj: Eagle Dynamics

Střely Igla jsou podobné těm, které se používají v systémech MANPADS, a jsou určeny k zachycení podzvukových letadel do vzdálenosti 5 km. Pro střely Igla byly přidány nové pylony na koncích křídel, které poskytují dva další pevné body ke čtyřem stávajícím.

Systém varování před raketami

Senzory systému varování před raketami (MWS) jsou integrovány do palubního obranného systému s možností zobrazit zjištěné hrozby na displeji ABRIS. Čtyři kombinované senzory MWS pracují v infračerveném a ultrafialovém pásmu a jsou umístěny po dvojicích na přídi a ocase vrtulníku. Při detekci odpalu se na displeji systému ABRIS zobrazí varování před odpálením raket a je možné automatické vypouštění světlic.

Nový inerciální navigační systém

Zdroj: Eagle Dynamics

Inerciální navigační systém ve vrtulníku Ka-50 je nyní založen na komplexních algoritmech zpracování informací pomocí Kalman filtru – stejně jako ve skutečných navigačních systémech. Kalkulačka přijímá data z několika navigačních senzorů. Na základě těchto vstupních dat se vypočítá vektor Kalman filtru, který se skládá ze souřadnic ve třech osách, rychlostí, kurzu, úhlu snosu a rychlosti větru. Díky filtru se i v případě, že jeden nebo více navigačních senzorů selže nebo vydá data s velkou chybou, navigační parametry nadále vypočítávají nepřímo prostřednictvím dat z ostatních senzorů. Tento model inerciálního navigačního systému je nejpokročilejší v DCS a bude se používat při vývoji nových letadel.

Pro fanoušky klasického letounu Ka-50 z Black Shark 2 bude v editoru misí k dispozici možnost odstranit senzory systému varování před raketami (MWS) a střely vzduch-vzduch Igla.

Další balíček výhodné koupě modulů pro DCS World

fedzhwfoivkzivoy Hero4

Zdroj: Eagle Dynamics

Na eshopu DCS World jsou nyní dva výjimečné balíčky, které kombinují hru DCS: Black Shark 2 s DCS: Mi-8MTV2 nebo DCS: Combined Arms. Zakoupením obou produktů dohromady získáte obrovskou slevu až 50 %. Tyto balíčky jsou k dispozici také na platformě Steam.

Balíček Black Shark 2 a Magnificent Eight

Dokonalá kombinace úderné síly a dopravních prostředků. Tento balíček vás připraví na pokročilejší funkce, které přicházejí do Black Shark 3. Je to také dobrý způsob, jak si procvičit své dovednosti v létání s vrtulníkem.

Balíček Black Shark 2 a Combined Arms

Tento balíček vám umožní létat s výkonným vrtulníkem Ka-50 Black Shark 2 a řídit bojiště z pohledu mapy během mise pomocí Combined Arms. Combined Arms vám také umožní hrát roli řídícího společného terminálu (JTAC).

Oba tyto balíčky jsou nyní k dispozici za 49,99 USD. Připravte se na Black Shark 3, než bude pozdě!

Zdroj :