V upoutávce s názvem “Legendy nikdy neumírají” společnost Heatblur rozproudila komunitu DCS World dlouho požadovaným, očekávaným a žádaným F-4 Phantom pro DCS World. Zatím toho moc nevíme ale podívejme se na to!

Nejprve si můžete shlédnout oficiální video

Co víme

Heatblur už nějakou dobu pracují na nepojmenovaném a neoznámeném projektu. Dozvěděli jsme se o něm z jejich polopravidelných aktualizací stavu, ale nevěděli jsme, na čem dělají (kromě A-6 a společného projektu Eurofighter Typhoon). Mnozí z vás uhodli, že zaměřovač z konce upoutávky na DCS World 2022 and beyond pochází z letounu F4. Někteří z vás také hádali, že by mohla být z Heatbluru. Ukázalo se, že to byl správný odhad!

Trailer a jeho popis říkají také několik zajímavých věcí. Zaprvé, “2022” na traileru se zdá být jistější, než bych od upoutávky na DCS čekal. To násnutí přemýšlet, jak moc je tento projekt daleko a jestli se v tichosti vyvíjí už dlouho. Nikdy se nevylučuje odložení vydání, ale myslím, že se můžeme domnívat, že Heatblur a Eagle Dynamics v současné době plánují vydat toto letadlo někdy během následujících 11 měsíců.

Legendární rodina Phantomů se chystá do DCS, počínaje DCS: F-4E v roce 2022.

Pozastavuji se nad slovy “počínaje”, což ve mně vyvolává dojem, že Heatblur hodlá nabídnout něco v podobném duchu, jako jsme viděli u F-14, kde jsme se nakonec dočkali varianty A a B. Dočkáme se dalších variant kromě modelu E? Zdá se to pravděpodobné.

Samozřejmě, že F-4 Phantom od legendárního vývojáře Heatblur bude pro většinu lidí hudbou pro uši. Jejich zpracování F-14 zůstává jedním z nejlepších modulů leteckých simulátorů, které kdy vznikly, a jejich tým již zjevně disponuje technologiemi, které by zvládly komplexní dvoumístnou stíhačku z této éry, takže F-4 je v mnoha ohledech rozšířením již odvedené práce.

Jak se dalo očekávat, IronMike a Cobra8472 z Heatblur byli aktivní s příspěvky na komunitních fórech a s významnou aktualizací otázek a odpovědí, která dále osvětluje tento projekt.

Za prvé, jeden příspěvek od Cobry8472 na r/hoggit vyvolává silný pocit, že se skutečně jedná o projekt, který je již dlouho ve vývoji, a že oznámení je součástí závěrečného úseku vývoje.

Na to navázal vynikajícími otázkami a odpověďmi, které si můžete přečíst zde. Stručně řečeno, Heatblur plánuje nabídnout DCS: F-4E nejprve v několika verzích. Jedna verze bude starší variantou, zatímco druhá bude představovat pozdější verzi s aktualizací DMAS (Digital Modular Avionics System).

Podle společnosti Heatblur bude existovat i varianta pro námořnictvo, která přijde v rámci samostatného vývoje. Zdá se, že Heatblur má v úmyslu vydat rodinu letounů, která začíná modelem F-4E, ale pak představuje další vývoj.

Viděl jsem některé zpochybňující verze a myslím si, že model F-4 E představuje chytrý krok. Obě verze překlenují mezeru mezi 60. a 80. lety a pozdějšími, což znamená, že tento Phantom může zapadnout jak pro fanoušky z období studené války, tak být umístěn vedle modernějších letounů. F-4E sloužil v asi tuctu různých zemí, různé modifikace F-4E jsou stále ve službě v Řecku, Íránu, Jižní Koreji a Turecku.

Na další informace čekáme.

Zdroj :