Jménem webu Simulators.cz a týmu lidí spolku NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s., spolu s projektem NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM ČR s mezinárodním významem, a za účasti sponzorských partnerů a spolupracujících subjektů, jsme rádi, že můžeme oznámit, že charitativní projekt RACE MOTION SIMULATOR budou podporovat dvě velké skupiny, které se vášnivě věnují E-SPORT závodům s automobily.

Těmito dvěma skupinami jsou CZECH ONLINE RACE GROUP a SIMRACERS-CZECH, obě jsou vášnivými nadšenci do závodů v kategorii E-SPORT s automobily. Podrobný program LIVESTREAMU již byl oficiálně zveřejněn na webové stránce www.onlinerace.cz. Jak to bývá na závodech, přijďte a podpořte jezdce, kteří se účastní těchto závodů a jedou pro dobrou věc. Dále prosím sdělte tuto událost svým přátelům a rodině.

Hlavním cílem této akce je podpořit projekt RACE MOTION SIMULATOR, aby zde mohli bezpečně připravovat nevidomé a slabozraké osoby na řízení skutečných motorových vozidel. Dále se plánuje realizovat kondiční jízdy a orientaci s řídícími prvky pro nováčky, stejně jako využívat simulátor pro tréninkové jízdy, V.I.P. akce a další události třetích stran.

CZECH ONLINE RACE GROUP a SIMRACERS-CZECH společně pořádají charitativní live stream pro spolek NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM, z. s., za účelem finanční podpory projektu MOTION SIMULATOR. Stream bude probíhat 16. února 2024 od 17:45 hodin. Hlavním programem streamu budou tři závody ve hře Gran Turismo 7. Dva 30minutové závody se odehrají na okruhu Le Mans s historickými a novodobými vozy LMP. Třetí a hlavní závod potrvá 60 minut a pojede se na okruhu Spa Francorchamps s vozem Toyota GR010 Hybrid ’21, na kterém se zúčastní pouze vybraní jezdci. Během streamu budete moci přispět libovolnou částkou na účet spolku nevidomizavolantem.cz.

Děkujeme za vaši podporu a těšíme se na vás v den události.

Iniciátorem projektu je od narození nevidomý hudebník a masér Petr Haluška, velký nadšenec a fanoušek do všeho, co má alespoň čtyři kola, motor a volant nebo v jeho případě i pásy a rajčáky. Petr dokázal nadchnout a přesvědčit pro myšlenku pohyblivého simulátoru dalších několik lidí, především ze Spojené organizace nevidomých a slabozrakých ČR. Simulátor bude umístěn po dohodě do prostor RZ 1, obchodu se závodními potřebami ul. U Baterie 802/5 Praha 6 Střešovice. Petr je přesvědčen, že pohyblivý simulátor díky TOP špičkové technologii dokáže zprostředkovat nevidomým a slabozrakým velmi věrný zážitek z jízdy. Bude opatřen periferním zařízením, jako je volant se zpětnou vazbou sil v řízení, pádly pod volantem pro sekvenční řazení, a kovovými pedály. To vše bude umístěno na pohyblivé platformě, která bude simulovat terénní nerovnosti (silnice, krajnice, štěrk, tráva apod.), jízdu do zatáček a G zatížení při startu a brzdění. Zvukový doprovod (motor, vítr) je samozřejmostí, jakož i vibrace motoru přenášené do volantu. Bude se jednat o mobilní verzi, takže simulátor bude možné bez větší námahy přemístit z místa na místo, aby si jej mohli vychutnat i zrakově handicapovaní třeba na druhém konci republiky. Tréninky, kondiční jízdy, seznamování se s řídícími prvky pro nováčky, ale i možnost převést simulátor na V. I. P. akci, nebo využití u příležitostí událostí třetích stran.

Více informací o tomto i dalších projektech získáte na:

https://www.nevidomizavolantem.cz/

a NEVIDOMÍ ZA VOLANTEM – Czech Online Race Group