Společnost Airplane Simulation Company představuje modernizovanou verzi skutečně ikonického taktického dopravního letounu C-130J. Příchod tohoto čtyřmotorového turbovrtulového dopravního letounu přinese novou éru bohaté logistické hratelnosti v DCS.

Pokračuje modernizace vykreslovacího systému FLIR (Forward Looking Infrared), který se používá v řadě zaměřovacích modulů a dalších zobrazovacích systémů. Pracuje se na vylepšení textur FLIR pro všechny pozemní jednotky a lodě. Podrobnosti si prosím přečtěte níže.

DCS: C-130J

DCSW 004

Zdroj: Eagle Dynamics

Přestože letoun C-130 byl poprvé uveden do služby téměř před 70 lety, jeho drak byl průběžně modernizován, což vyvrcholilo dodáním modelu J v roce 1999. Podívejte se na upoutávku.

Model “J” je modernizovaná varianta, která je vybavena proskleným kokpitem, radarem vzduch-země, systémem FMS a schopnostmi počítačového výsadku, které mají snížit pracovní zátěž posádky.

V blízké budoucnosti se plánují další zajímavé varianty, včetně verzí KC. Ta nabídne doplňování paliva ve vzduchu mezi hráči, což je další prvenství v DCS.

DCSW 006

Zdroj: Eagle Dynamics

Na oznámení, že se společnost Airplane Simulation Company připojí k seznamu vývojářů třetích stran DCS World a že bude pracovat na vývoji letounu C-130J pro DCS World, vyniklo několik věcí.

Zaprvé, jak screenshoty, tak teaser trailer prozrazují, že se jedná o již dobře rozpracovaný projekt. Několik lidí kritizovalo oznámení DCS: F-100 Super Sabre z před několika týdnů, že tento projekt se zdá být v poměrně raném stádiu. Naproti tomu toto je modul, který již má textury, kokpit s alespoň částečně funkčními přístroji a v rámci simulace již funguje.

To neznamená, že od vydání není vzdálen mnoho měsíců nebo potenciálně let, ale znamená to, že to není projekt, který právě začal.

Dále je tu vyjádření společnosti Eagle Dynamics o “nové éře bohaté logistické hratelnosti v DCS”. Co to znamená, může znamenat mnoho věcí, ale naznačuje to, že existuje záměr rozvinout více logistické součásti hry do samotného simulátoru. Věci, které byly dříve řešeny pomocí skriptů, si nyní možná najdou cestu do jádra simulace a jejího editoru misí.

C-130J vypadá, že do bojové simulace DCS World přinese prvky jiného typu létání. Zatím nemáme potvrzeno, zda bude mít DCS World C-130 plnohodnotný SIDS a STARS (pro přesné přiblížení a odlety na letiště), ale už má další prvky, které používají vojenská i civilní letadla, včetně ILS a VOR/TACAN. Zkombinujte létání podle standardních přístrojů spolu s letadlem, které má také prvky, jako je systém vlastní ochrany včetně radarového výstražného přijímače, zásobníky chaffu a světlic a zaměřovací modul, a získáte jedinečnou kombinaci.

Letouny C-130 mají také za úkol létat v některých jedinečných profilech misí. V rámci MC-130J, která byla zmíněna v aktualizaci, byste mohli provádět let pro doplňování paliva ve sporném vzdušném prostoru a zároveň letět v malé výšce, abyste se vyhnuli nepřátelské protivzdušné obraně a stíhačům. Mohli byste mít za úkol provést vzdušný výsadek do určité oblasti. Mohlo by se stát, že se spojíte s tankerem. Nebo můžete letět na zcela standardní přiblížení na letiště. Může dokonce kombinovat prvky všech těchto typů létání v jedné misi.

To zní jako zajímavý letecký simulátor! A to téměř vůbec nebereme v úvahu další logistické funkce, které by se nakonec mohly dostat do DCS World.

Nový druh modulu

DCS: C-130J představuje nový druh modulu pro simulátor. S výjimkou modulu Cristen Eagle II je téměř každý modul v DCS World určen k tomu, aby hrál přímou roli v bojové situaci. Tvoří je téměř výhradně útočné letouny, úderné letouny, stíhačky a vrtulníky. UH-1 a Mi-8 jsou nejblíže, co k takové roli máme, ale i ony přicházejí s nějakou palebnou silou, když je potřeba více přímé akce. Nyní máme na cestě nový letoun více zaměřený na logistiku s jedinečným souborem funkcí, který hraje podpůrnou roli pro tyto přímější operace.

Dokážu si představit, že by letadlo C-130 na serveru PvE pomáhalo přímo dopravovat vojáky, kteří pomáhají například zajistit předsunuté letiště. To vše za podpory strikerů, CAP a hráčů SEAD. Nebo byste se místo vyhledávání boje mohli snažit vyhnout se boji a přitom létat na základních misích z jedné letecké základny na druhou.

FLIR

DCSW 003

Zdroj: Eagle Dynamics

Od zavedení nového systému FLIR pokračuje  texturování pozemních jednotek a lodí, aby odpovídaly skutečným signaturám FLIR. ED se také pokouší upravit signatury FLIR letadel v různých denních dobách a za různých teplotních podmínek. Vylepšuje se také vykreslování prvků terénu FLIR, jako jsou okna budov a civilní doprava. Probíhá mnoho dalších vylepšení.

Otevřená beta verze

DCSW 002

Zdroj: Eagle Dynamics

Nejnovější patch pro otevřenou betu vyřeší pád avioniky Viperu. Kromě toho společnost Aegres přinesla vylepšení letového modelu a systému, stejně jako vylepšení komunikace a aktualizace textur 3D modelu pro DCS: Mirage F1.

Zdroj :