Filip z Chudoba Design se nedávno rozpovídal pro server FSNews o budoucnosti Letiště Václava Havla Praha (LKPR) pro X-Plane 11. Jednalo se především o detailech pro připravovanou rozsáhlou aktualizaci, která by měla obsahovat mnoho vylepšení a optimalizací.

LKPR 002

Zdroj: Chudoba Design

Co se týká optimalizace, tak byly zmenšeny textury a některé dokonce zcela odstraněny. Optimalizovány byly také četné objekty v okolí letiště, aby bylo dosaženo lepšího výkonu při pohybu po dráze. Další užitečnou optimalizací jsou přepracované pozemní polygony na letišti, aby bylo dosaženo lepšího zážitku ze hry. Přepracování se dočkali i textury terminálů a modely střech, kde jsou nyní viditelné klimatizační jednotky. Součástí aktualizace mají bát i nové nástupní mosty.

LKPR 003

Zdroj: Chudoba Design

Jestliže využíváte funkci SAM Seasons, jistě vás potěší, že nová verze scenérie bude kompatibilní s pluginem nabízejícím zasněžené stromy a ortofoto. To by mělo být perfektním doplňkem zimního provozu na letišti.

Co se týče nových dynamických pozemních textur, budou spolupracovat s xEnviro a Active Sky XP i s výchozím meteorologickým enginem.

LKPR 004

Zdroj: Chudoba Design

Aktualizace by měla být pro všechny majitele scenérie zdarma, Datum vydání ještě nebylo oznámeno, ale další informace budou zveřejňovány prostřednictvím serveru Discord a Facebooku Chudoba Design.

Otázka, která trápí většinu uživatelů X-Plane 11, jestli bude upgrade na X-Plane 12 placený nebo zdarma, byla zodpovězena k potěšení všech: Ano, bude zdarma a to platí i pro ostatní scenérie od Chudoba Design.

Závěrem je tu ještě zmínka o přípravě nové scenérie a neznámé překvapení. Bohužel ještě nevíme o co se jedná.

 

Zdroj :