Outerra World Sandbox vám umožní hrát a vytvářet svět podle vašich představ. K vytvoření terénu, silnic, budov, lesů a vodních toků využívá několik zdrojů dat. Záleží jen na vás, kam se bude dále ubírat.

Toto je úvodní věta v popisu prezentačních materiálů. MicroProse po nedávném oznámení návratu značky B-17 oznamuje práce na sandboxu, který bude zobrazovat celou planetu a bude dávat obrovskou volnost uživatelům v jejich tvorbě.

 

Outerra World Sanbox není zcela nový produkt. Jedná se o vylepšení již několik let vyvíjeného enginu Outerra a jeho herní nadstavbou Antewold.

Outerra

Outerra

Zdroj: Simulators Czech

Outerra je dílem slovenského studia, které je známo především díky svému middlewarovému 3D planetárnímu grafickému enginu s názvem Outerra engine, který je ve vývoji od roku 2008 a který vykresluje vysoce kvalitní terén, texturování terénu, flóru a normálové mapy vodního toku pomocí relativně řídkých a vysoce komprimovaných dat prostřednictvím fraktálního zpracování a dalších typů procedurálního generování. Hra Anteworld využívá data z reálného světa k vytvoření virtuální repliky planety Země.

Outerra

Zdroj: Simulators Czech

Anteworld

Outerra

Zdroj: Simulators Czech

Vývojáři Outerra v roce 2012 vydali alfa verzi technického dema enginu s názvem Anteworld , který se skládá z digitální repliky celé planety Země v měřítku 1:1. Virtuální svět lze prozkoumávat v režimu volné kamery i v dopravních prostředcích, jako jsou letadla, lodě a auta. Obsahuje také režim chůze z pohledu první osoby. Pro zrcadlový svět byla použita data z reálného světa – ve hře se uživateli prolínají vložené Google Maps skutečné Země, které jsou synchronizovány s aktuální polohou kamery. Kromě toho lze ve hře vytvářet a používat uživatelem vytvořené objekty, jako jsou domy a vozidla. Zatímco tech-demo  bylo zdarma, některé funkce vyžadují upgrade na plnou verzi.

Outerra

Zdroj: Simulators Czech

Projekt měl tehdy značný potenciál a aktualizace byly vydávány až do dubna 2021. Poté jako by projekt skončil a bylo okolo mrtvo. Ještě v tom samém roce ale vývojář ujišťoval, že projekt není u ledu ale pracuje se na něm stále. Mezi několika málo příspěvky na fóru Outerra enginu se objevili i zmínky o spolupráci s MicroProse, která se nyní stala reálnou.

 

Outerra

Zdroj: Simulators Czech

Dovolil jsem si malinko zabrousit do historie sandboxu, protože mě přišlo vhod vyvést vás z pocitu, že za vším stojí MicroProse a dodat, že kořeny nadějného sandboxu máme za humny. Vracíme se tak k úvodní větě a oficiálnímu popisu Outerra World Sandbox.

Outerra World Sandbox

Outerra World Sandbox vám umožní hrát a vytvářet svět podle vašich představ. K vytvoření terénu, silnic, budov, lesů a vodních toků využívá několik zdrojů dat. Záleží jen na vás, kam se bude dále ubírat.

microprose outerra world sandbox 02

Zdroj: MicroProse

Prozkoumejte svět

Jděte pěšky, jeďte autem, plachtěte, létejte nebo volně se přeneste kamkoli na Zemi.

  • Vrchol Everestu
  • Nejhlubší hlubiny Mariánského příkopu
  • Saharská poušť

Pokud je nějaké místo na Zemi na vašem seznamu, můžete se tam vydat. Naplánujte si cestu snů přeskakováním mezi několika vozidly v různých typech terénu. Vychutnejte si výhledy ze souše, moře i oblohy.

Tvořte

train

Zdroj: MicroProse

Vytvořte svět podle své fantazie nebo vážně míněného projektu.

  • Zdokonalujte terén a umisťujte struktury
  • Importujte vozidla, struktury a další prostředky
  • Importujte obrazové vložky terénu ve vysokém rozlišení a výškové vložky

Chcete se procházet ulicemi Paříže ve 30. letech 20. století? Nebo snad na základě vlastního výzkumu vytesat New York do 19. století? Dokonce si můžete znovu představit krajinu země předtím, než byla zastavěna.

Sdílejte

microprose outerra world sandbox 13

Zdroj: MicroProse

Podělte se o své výtvory a přispějte ke stále se měnícímu světu svou vlastní vizí.

Ano, jak jsem již psal, má to potenciál, a doufám, že pod křídly MicroProse se nakonec vyplní vize zakladatele a půjde o rozsáhlý oblíbený produkt.

Hráči se vracejí na palubu mezihvězdné kolonizační lodi postavené ve Zlatém věku lidstva a po příletu na planetu Zemi zjišťují, že civilizace a lidstvo zmizely. Budou muset civilizaci znovu vybudovat – prozkoumávat, bojovat a soupeřit o zdroje a zároveň pátrat po stopách zmizení lidstva. Hra bude obsahovat několik režimů, základním bude hra pro jednoho hráče, ale s tím, že hráčem postavené lokace budou synchronizovány a replikovány mezi klienty. To znamená, že hráč se může usadit na volném místě podle svého výběru, kde může stavět a hrát, a když se vydá na průzkum, bude moci pozorovat a navštívit další místa, kde ostatní hráči budují svůj svět.

Brano Kemen 2015

Cena a datum vydání

Jakou cenu bude tato hra mít, zatím není zveřejněno a ani nevíme datum vydání. Ale co mi Brano včera potvrdil je, že stávající majitelé výše popsaného původního sandboxu Outerra Anteworld získají Steam klíč zdarma. Pokud si chcete přidat hru do seznamu přání, neváhejte tak udělat na Steamu.

Odkazy viz. zdroje článku.

S dalšími informacemi vás budeme zajisté informovat. Děkuji za pozornost.

Zdroj :