Svět DCS má v současné době rozpracováno několik významných projektů, ale největší pozornost na sebe pravděpodobně strhl projekt DCS: F-4E Phantom II od společnosti Heatblur. Tato nejnovější aktualizace nám dává představu o tom, jak na tom tým s projektem DCS: F-4E je a jak dlouho se na tento projekt ještě může čekat. A máme tu spoustu nových screenshotů, včetně několika krásných záběrů kokpitu.

Aktualizace stavu, informace o kokpitu

Heatblur již dva roky pilně pracuje na F-4E Phantom II pro DCS World, který je nejen další verzí v portfoliu vývojářů, ale také technologickou platformou, která podporuje jejich předchozí projekty a vytváří základy pro jejich další produkty.

Podle aktualizace. Heatblur v současné době pracují na Jesterovi 2.0 – asistentovi umělé inteligence, který bude pilotům pomáhat s řízením tohoto dvoumístného letounu. Zde je výňatek z toho, co řekli o vývoji Jestera 2.0.

Nejenže se musíme ujistit, že nově vyvinuté funkce jsou skvělé, vyladěné a zábavné hned první den, ale vzhledem k tomu, že spoustu nových technologií budeme znovu používat v minulých i budoucích letadlech, postupujeme promyšleně. Vždy jsme se snažili hledat nové způsoby, jak dále rozvíjet DCS a naše vlastní produkty, a u Phantomu tomu nebude jinak. Prvky, jako je lepší učení ve hře nebo mechanika JESTERu ve stylu RPG, jsou jen několika příklady toho, kam jsme se tentokrát vydali.

Heatblur

 

Poslední část o mechanikách RPG-lite zní obzvlášť zajímavě a mělo by být opravdu zajímavé sledovat, kam nás interaktivita mezi námi jako virtuálním pilotem a Jesterem 2.0 může zavést. První iterace se nám dostala do F-14 a podobné techniky byly od té doby použity v dalších modulech, včetně George AI pro DCS: AH-64D a Petrovič AI pro DCS: Mi-24P Hind.

Stejně jako u předchozích verzí má Heatblur v úmyslu nabízet bohaté funkce od prvního dne a co nejvíce se přiblížit kompletní funkční výbavě.

Přichází na řadu

U tohoto projektu zatím nebylo uvedeno žádné datum vydání a vzhledem k náročnosti odhadu data se zdá nepravděpodobné, že bychom se ho dočkali až krátce před jeho vydáním. Heatblur uvádí, že usilovně pracují na tom, aby nám přinesli F-4E, ale naznačují, že se objeví také aktualizace pro F-14, AJS-37 Viggen, projekt MSFS F-14 (společně s IndiaFoxtEcho) a “další prvky Heatblur dodávané v tomto roce”. Ať už to znamená cokoli!

Heatblur uvádí, že budou relativně potichu, protože pracují na svých cílech. Vydání F-4E bude téměř jistě významnou událostí!

Zdroj :