Po oznámení DCS: Kfir tu máme připravovanou mapu DCS: Sinai od vývojářské společnosti OnReTech. Tato úžasně přesná reprezentace Sinajského poloostrova, východního Egypta a jižního Izraele poskytne mnoho příležitostí pro mise a kampaně založené na fiktivních a historických scénářích.
Dále vás seznámíme s aktualizací průběhu vývoje mapy DCS: WWII Marianas. Na základě původních map americké armády a námořnictva z doby před invazí bylo objeveno mnohem více plantáží, osad a dalších kulturních prvků. To umožnilo vytvořit velmi přesnou mapu Mariánských ostrovů v létě 1944.
DCS: Sinai
Celková velikost mapy DCS: Sinai je 1500 x 1000 km, z toho 700 x 700 km bude ve vysokém detailu. Mapa zahrnuje celý Sinajský poloostrov, východní Egypt a deltu Nilu, jižní Izrael včetně Gazy, západní Jordánsko a západní Saúdskou Arábii. Tato oblast obsahuje širokou škálu krajin, jako jsou hory, řeky, poušť, zemědělské oblasti, moře a zálivy, které poskytují rozmanité prostředí pro mise a kampaně.
Mapa je navržena tak, aby představovala období od roku 2000 až po současnost. Plánuje se přibližně 40 letišť, vojenských i civilních: Wadi al Jandali, Abu Suwayr, letecká základna Faid, letecká základna Nevatim, letecká základna Ramon a mnoho dalších.
Mapa obsahuje také mnoho vojenských základen a strategických námořních přístavů, které umožňují zajímavé úderné mise. Velké množství vojenských zařízení a základen pomůže realizovat různé historické scénáře založené na arabsko-izraelských válkách, ale i fiktivní mise a kampaně.
Mezi hlavní města patří Káhira (včetně káhirského mezinárodního letiště), Ismailia, Alexandrie, Suez, Port Said a další. Součástí bude přibližně 100 unikátních objektů a architektonických památek. Všechny objekty a aktiva jsou rozděleny do území, aby představily větší jedinečnost a regionální charakteristiku. Podrobně bude vytvořeno pobřeží Suezského průplavu, Suezského zálivu a Akabského zálivu.
Projekt se bude skládat ze tří fází a každá fáze bude obsahovat letiště, jedinečné objekty a unikátní scény. První fáze bude zahrnovat celé území s hlavními městy a 14 leteckými základnami v Izraeli a Egyptě. Druhá fáze přidá dalších 11 letišť. Třetí a závěrečná fáze přidá dalších 12-14 egyptských vojenských letišť. Tým OnReTech vyvíjí maximální úsilí, aby zákazníci získali první dvě fáze v předběžném přístupu, což pomůže plně reflektovat dění operací arabsko-izraelských konfliktů.
DCS: WWII Marianas
Aby bylo možné přesně zobrazit Mariánské ostrovy v létě 1944, jsou textury pobřeží a polí kompletně přepracovány na základě skutečných map z doby před invazí, které poskytlo námořnictvo a armáda Spojených států. Na ostrově Saipan jsou všechny tři plantáže Haruji Matsue: As Lito, Chacha a Marpi Point. Ty poskytovaly tuny třtiny, která se zpracovávala v nedalekých cukrovarech a odvážela do cukrovarnického doku k expedici do Japonska.
Do nejmenších detailů je ztvárněn také celý ostrov Tinian, který zahrnuje původní japonská letiště. Tato rozlehlá a převážně rovinatá oblast je také místem, kde byly použity první napalmové bomby proti japonským vojákům ukrývajícím se v okolní džungli a na odlehlých ostrůvcích. Vylepšuje se také pobřeží, osady a palmové plantáže. Více informací naleznete na snímcích obrazovky z vývoje.
Krátce před znovudobytím Guamu americkými silami v červnu 1944 byl ostrov stále pod kontrolou Japonců, tvořily jej velmi malé vesnice obsazené domorodým obyvatelstvem Čamorro. Na moderní mapě Mariánských ostrovů je velká část této oblasti pokryta městy, ale za druhé světové války byla země tvořena převážně palmovými plantážemi.