Dnes se podíváme do vývojářských deníčků dvou společností, IndiaFoxtEcho s modulem DCS: MB-339 a Aerges s modulem DCS: Mirage F1CE. V prvním případě máme výtažek z dokumentu, který představuje aktuální stav vývoje a v druhém případě si prohlédneme výukové video.

IndiaFoxtEcho DCS: MB-339

dcs2

Zdroj: IndiaFoxEcho

Ohledně DCS: MB-339 bylo nějakou dobu ticho, ale díky nové vývojářské aktualizaci máme nyní skvělý přehled o tom, v jakém stádiu se projekt nachází a co dělá společnost IndiaFoxtEcho pro jeho uvedení do světa DCS.

Snaha o kompletní vydání

Nejnovější aktualizace od IndiaFoxtEcho se zaměřuje na zbývající body, které chce tým vyřešit před vydáním MB-339. Jejich cílem je, jak uvedli, “vydat kompletní a kvalitní modul od prvního dne”.

Podle jejich aktualizace byli nekompromisní, pokud jde o detaily simulace, a podle vlastního odhadu uvádějí, že dosáhli 95% věrnosti ve srovnání se skutečným letadlem. . Hodně jejich úsilí je zaměřeno na CDU, která hraje klíčovou roli v navigačním systému. Získali také zpětnou vazbu od týmu Eagle Dynamics, který údajně vylepšuje aspekty, které dříve vynechávali, a objevili některé obtížně zjistitelné chyby.

Nabízí se také kontrolní seznam založený na řadě systémů letadla. Položky označené na kontrolním seznamu zeleně jsou kompletní, zatímco hrstka položek je stále označena žlutě. Těmito položkami jsou sekvenční katapultovací systém, systém Flight Director System (FDS) a zpětná zrcátka.

dcs1

Zdroj: IndiaFoxEcho

Vzhledem k tomu, že se jedná o první modul DCS společnosti IndiaFoxtEcho, je zřejmé, že se stále ještě seznamují s detaily systémů tohoto simulátoru a že vyřešení tak složitého projektu může trvat delší dobu.

V aktualizaci je také uvedeno, že byly upraveny některé výchozí skiny. To má své kladné i záporné stránky. Nevýhodou je, že přijdeme o některé symboly pro jednotky a ocasní loga, protože si je italské letectvo nechalo chránit ochrannou známkou. Výchozí národní označení se zdají být v pořádku, ale specifická loga jednotek se zdají být sporným bodem. Výhodou je, že IndiaFoxtEcho jedná o tom, že se stane oficiálním partnerem italského letectva, což nepochybně pomůže s tímto i s budoucími projekty.

 

RedKite nás naučí používat TACAN v DCS: Mirage F1CE

dcs3

Zdroj: Aerges

Aerges DCS: Mirage F1CE vypadá s každým dalším přdstavením dokonaleji a díky novému výukovému videu od RedKite se opět dostává do centra pozornosti. Tentokrát nás výukové video učí, jak v letadle používat TACAN.

Navigace pomocí radiomajáků

Navigace pomocí systému TACAN může být velmi užitečnou dovedností, kterou je třeba mít ve výbavě vojenského proudového letadla, a tak nás výukový program TACAN od společnosti RedKite s letounem Mirage F1CE připraví ještě o něco lépe než dříve. Pokrývá základy od nastavení a vytočení příslušného majáku až po pokročilejší součásti, jako je nastavení offsetů a práce s magnetickou deklinací.

Dále můžeme předpokládat, že se chystají videa pro školení o zbraních, protože jsme již viděli výukové programy pro start, pojíždění, vzlet, přistání a nyní i navigaci. F1CE má celou řadu zbraní od Magic II až po neřízené pumy a rakety, takže se máme na co těšit.