Společnost X-Crafts vydala dlouho očekávanou rodinu letadel E-Jets pro X-Plane 11 a 12, která byla kompletně přepracována a vytvořena od základu. Čtyři letouny a bonusový pátý letoun jsou součástí balíčku a k dispozici jsou i jednotlivá letadla.

Rodina letounů E-Jets

Společnost Embraer zaznamenala se svými regionálními letadly E-Jets za posledních 20 let úspěch a vývojáři a fanoušci leteckých simulátorů se úspěchu této řady chopili. V X-Plane 11 se objevili dva vývojáři, oba pracovali na iteracích rodiny proudových letadel. Nyní společnost X-Crafts vydala něco, co se rovná téměř kompletní přestavbě jejich původního projektu: E170, 175, 190 a 195.

X-Crafts se chlubí zcela novým 3D modelem včetně nového kokpitu, nové kabiny a nového modelu exteriéru, optimalizovaným výkonem, podporou pro X-Plane 11 i 12 a pokročilým modelováním avioniky. Toto modelování zahrnuje všechny režimy autopilota včetně VNAV a také autenticky vymodelovaný FMS. Letový model byl vyvinut známým vývojářem letových modelů X-Aerodynamics a přítomen je i zvukový balíček FMOD “nové generace”. Řada letadel byla také nakonfigurována pro podporu VR, stejně jako oblíbené bezplatné pluginy, jako je Terrain Radar, BetterPushback a AviTab.

 

Společnost X-Crafts také vydala sérii videí s tradičním trailerem…

 

 

a také trailerem pouze se zvukem, který vám umožní zaměřit se na různé zvuky a vizuální efekty letadla.

 

Kromě upoutávek se začaly objevovat i návody od autorů, počínaje tímto rychlým spuštěním GPU a APU. Nechybí ani přehled osvětlení, představení tabletu a další. Sledujte tento playlist, protože to vypadá, že hodlají přidávat další videa.

Známý problém s pádem

Marko Mamula z X-Crafts dnes také zveřejnil video, ve kterém hovoří o jednom problému, který se týmu nepodařilo vyřešit. Tento pád je zřejmě specifický pro E175 a X-Plane 12, přičemž k pádu dochází během načítací obrazovky. Načítání do Cessny 172 jako první a následné načítání E175 je zřejmě řešením, dokud nebude vydána oprava.

Samotnou opravu nemá řešit společnost X-Crafts, ale spíše Laminar Research. Jedná se o podivně specifickou chybu, ale doufejme, že budoucí aktualizace X-Plane 12 problém vyřeší.

Cena

Stejně jako mnoho jiných produktů pro X-Plane, i tento má vyšší cenu, než na jakou jsou někteří zvyklí. Každé jednotlivé letadlo je k dispozici k prodeji v obchodě X-Plane.org za 74,95 USD. Případně si můžete zakoupit celý balíček za 134,95 USD.

Každý, kdo si dříve koupil E175 v2.5 nebo E195 v2.5, bude mít možnost (po dobu příštího roku) získat 15% slevu na nákup celého produktu E-Jets Family. Z toho, co víme, se tato 15% sleva nevztahuje na jednotlivá letadla.

Ještě jedna věc, balíček E-Jets Family bude nakonec obsahovat pět letadel, protože v rámci tohoto balíčku se plánuje také vydání Embraeru Lineage 1000. Lineage je soukromá varianta letounu E190 s delším doletem a luxusním interiérem. Bude přidán později a je zahrnut v ceně.

Letouny lze zakoupit na X-Plane.org, odkaz viz. zdroj.