Dnes jsme se dočkali nové veřejné beta aktualizace pro X-Plane 12, která opravuje několik chyb, ale hlavně přináší aktualizované DSF soubory scenerií. Maps2XPlane aktualizují svoji scenérii Faerských ostrovů pro kompatibilitu s X-Plane 12.

X-Plane Public Beta – 12.03r1

Pokud jste dnes spustili X-Plane 12, mnoho z Vás dostalo upozornění, že je dostupná nová aktualizace. Někdo bohužel ne, rozebereme dále! Pokud nepoužíváte VPN nebo nejste zrovna s počítačem v zahraničí, zřejmně jste stáhli aktualizační balíček, který měl několik desítek, popřípadě stovek Mb. My zvědavější jsme si přečetly seznam změn a zjistili jsme zásadní nesrovnalos: LR se zde zmiňuje o nových souborech DSF ve sceneriích a s tím upozorňuje na velmi velký aktualizační balíček v závislosti na nainstalovaných oblastech pro XPL. Vše by se mělo stáhnout pokud v instalačním souboru vybereme aktualizaci scenérií online.

Nic navíc se nestáhlo, kde se stala chyba?

Bohužel je problém na straně serverů, s kterými program komunikuje. Čekal jsem celý den a nic se nezměnilo. Měl by se stáhnout balíček, který má pro celo

u planetu v XPL velikost okolo 54 Gb. Naneštěstí nejsem jediný, kdo má tento problém a tak se na internetu objevilo několik více či méně funkčních postupů pro instalaci.

Pokud chcete tuto aktualizaci nainstalovat a nedaří se, zde je postup, který pomohl téměř všem.

 1. Pokud je to možné aktualizujte na nejnovější beta verzi X-Plane 12.
 2. Stáhněte instalátor XPL12 a dejte aktualizovat scenérie online
 3. Pokud se nic nestáhne a píše vám program aktuální verzi běže na krok 4
 4. vytvořte si zástupce z instalačního programu XPL12
 5. Otevřete vlastnosti zástupce a do cíle na konec přidejte  následující příkaz (nezapomeňte na mezeru)  –install_name=”X-Plane 12.03r1″
 6. Spusťte instalační soubor skrze zástupce
 7. Aktualizujte scenérie online
 8. nezaškrtávejte najít nejnovější beta verzi!
 9. Aktualizujte
xpl

Zdroj: vlastní

To je vše, doufám, že vám to pomůže.

 

Faerské ostrovy pro X-Plane 12

 

Faerské ostrovy XP byly aktualizovány! Nová verze je především záplatou kompatibility pro nejnovější verzi X-Plane 12 a opravuje několik problémů – mimo jiné nefunkční animace a vegetaci: Faroe Islands XP nyní vypadají v X-Plane 12 ještě lépe než v původní verzi pro X-Plane 11

 

Faroe Islands XP9kcENGT8sp54o

Zdroj: Maps2XPlane

Faerské ostrovy

Vysoko v severním Atlantiku, mezi Islandem, Norskem a Velkou Británií, leží Faerské ostrovy – souostroví 18 ostrovů. Pro dopravu v oblastech, kam se nedostanou autobusy ani trajekty, jsou zde důležité vrtulníky, zatímco návštěvníci ze zahraničí přilétají na letiště Vágar.

Scenérie Faroe Islands XP rekonstruuje celé souostroví pro XPlane 11(12) – Maps2XPlane vytvořili terénní síť Faroes4XPlane, zatímco Albert Ràfols přispěl letištěm Vágar a přistávacími plochami pro vrtulníky.

Díky sezónním úpravám terénní síť s vysokým rozlišením vždy dokonale odpovídá aktuálnímu ročnímu období, zatímco autogen byl oběma designéry realizován v jedinečném faerském stylu. Kromě toho jsou k dispozici stovky vlastních objektů, 3D vegetace a noční osvětlení.

Virtuální piloti se mohou přiblížit k letišti Vágar (FAE, EKVG), které do detailu odráží svůj reálný protějšek – například přistávací dráha, která je realisticky skloněná. Součástí této scenérie je také osm přistávacích ploch pro vrtulníky rozmístěných po ostrovech.

Funkce:

 • Kompatibilní s X-Plane 12 i X-Plane 11.
 • Realistické ztvárnění kompletních Faerských ostrovů o rozloze přibližně 1 400 km².
 • Síť terénu s vysokým rozlišením a různými sadami textur pro sezónní zobrazení
 • Přizpůsobené detaily místního terénu, např. realisticky skloněná přistávací dráha na letišti Vágar
 • Detailní vykreslení letiště Vágar a osmi přistávacích ploch pro vrtulníky rozmístěných po celém souostroví
 • Autogen s faerskou tematikou, navigační překážky a dynamický provoz na ostrovech
 • Stovky vlastních objektů s materiály PBR, 3D vegetace, noční osvětlení

Zakoupit lze na X-Plane.org, viz. zdroj