V případě X-Plane 12 jsme se již dostali za hranice beta testování, protože simulátor vyšel z beta verze a nyní je ve fázi release candidate. Společnost Laminar Research dokončuje poslední kousky skládačky před vydáním a nyní testuje kandidáty na finální verzi X-Plane 12.0. Na cestě se objevilo několik hrbolů, ale to by se mělo brzy změnit.

Nejnovější aktualizace

V posledních několika měsících bylo v rychlém sledu vydáno 14 beta verzí a nyní jsme byli na konci beta testování, kdy se simulace objevuje ve svém uvolněném stavu. Několik posledních beta verzí obsahovalo dlouhé seznamy řešených chyb včetně vizuálních i systémových problémů. Dočkali jsme se položek, jako je ladění teplot barev, méně problémů s objevováním hor skrz husté mraky a pomalu se řešily problémy s limity VRAM.

Release candidate 1 přišel s vlastním seznamem oprav, ale také s významnou závadou, která některým uživatelům X-Plane snížila výkon. Na to navázal rychle opravený release candidate 2. Zatím nejsou k dispozici žádné poznámky ke kandidátům na vydání, ale zdá se, že simulace v této verzi běží bez problémů.

Stránka s poznámkami k vydání X-Plane 12 společnosti Laminar je neustále aktualizována o nejnovější informace o vydání, takže ji v příštích několika týdnech, kdy X-Plane 12 přechází na verzi 12.0, určitě sledujte.

Ani to však nebude konec, protože z minulých zkušeností víme, že verze 12.0 je spíše začátek než konec. Platforma se bude jistě dále vyvíjet.

X-Plane 12 je nyní oficiálně podporován zařízením Tobii Eye Tracker 5.