Jednou z nejznámějších modifikací pro DCS World je projekt DCS: A-4 Community Mod. Vydali několik aktualizací své původní verze a právě se na scéně objevila verze 2.0, která přináší spoustu nových možností a oprav. Pokud vás tato modifikace pro DCS World zajímá, zůstaňte a pokračujte ve čtení.

Modifikace, která se od ostatních liší

Screen 220103 231017

Zdroj: Simulators Czech

Módy zde moc často nepublikujeme, ale zde uděláme se nedá jinak. Spousta slibných modifikací končí u slibů nebo po prvním vydání v nejzákladnější verzi. Pouze malé procento z nich se dostane na kvalitní úroveň a ještě méně na úroveň dnes popisovaného A4E pro DCS World.

Tento mód se dostal již na verzi 2.0 a s sebou přináší dlouhý seznam pozoruhodných funkcí. Mezi ně patří podpora EFM, která zlepšuje ovládání letounu a přibližuje ho standardům vývojářů třetích stran. Má také klikací kokpit, tankování za letu, plnou podporu Supercarrier (plnohodnotné operace na letadlové lodi), unikátní zbraně (včetně M66, M81, M88, 20mm kanónu MK4 HIPEG, napalmového kanystru Mk-77 a zásobníku pum SUU-7), detailní simulaci motoru Pratt & Whitney J52-P-8A a další.

Jeden z autorů projektu, callmepartario, zveřejnil ve skupině r/Hoggit následující zprávu a aktualizaci.

Šťastný nový rok! Jsme nadšeni, že se můžeme podělit o náš dosud nejrozsáhlejší modul DCS World v této aktualizaci 2.0 “Forever Free”, která obsahuje realistický letový model, vylepšené simulace systémů, rozšířenou funkčnost všech dostupných map DCS World, plnou kompatibilitu s letadlovými loděmi, rádia, doplňování paliva ve vzduchu a vylepšení pozemního radaru, zvukové zpětné vazby, textur, ovládání a vstupů. Tato aktualizace také přidává uživatelskou příručku ve formátu PDF i v kneeboardu DCS, plnou užitečných kontrolních seznamů a postupů, které pokrývají vše od spuštění až po nasazení zbraní.

Callmepartario na r/Hoggit

K vydání je tu také pěkný trailer

Kde lze A-4E získat?

Screen 220103 230622

Zdroj: Simulators Czech

Máte zájem? Modul, příručku a další informace si můžete stáhnout prostřednictvím komunitní stránky skupiny GitHub zde. Nezapomeňte pečlivě dodržovat pokyny k instalaci, a to dvojnásob, pokud máte nainstalovanou starou verzi 1.4 nebo starší.

Kompatibilita s mody a multiplayerem

Screen 220103 230601

Zdroj: Simulators Czech

Pokud vás tento projekt zaujal stejně jako mě, možná vás zajímá, kdy si s ním budete moci příště zalétat na svém oblíbeném multiplayerovém serveru. Vypadá to, že například pro servery zaměřené na studenou válku je to ideální. Bohužel jsou tu určité problémy.

Screen 220103 231025

Zdroj: Simulators Czech

Zaprvé, pokud nemáte mod, pak se vám letadlo na serveru, kde běží, nezobrazí správně. Zobrazí se jako Su-27, což samozřejmě způsobuje podivné problémy. Zadruhé by to způsobilo problém s kontrolou integrity, což by otevřelo dveře k podvádění a dokonce k úpravám A-4, aby se z něj stalo něco, co není (tj. najednou by to bylo monstrum létající na Mach 5 a vrhající 100x AMRAAM). Za třetí, některé mody nejsou kompatibilní s jinými mody (zřejmě chyba DCS), takže pokud máte A-4E-C, nemůžete mít současně nainstalované mody AH-6J Little Bird, CH-47 Chinook a CH-53E Super Stallion. Najednou se to začíná velmi komplikovat.

Screen 220103 231022

Zdroj: Simulators Czech

Dalším problémem je samozřejmě to, že mnoho týmů modů nemá chuť přejít od nezávislého vývojáře modů k nezávislému vývojáři softwaru. Je tu jistě rozdíl v odpovědnosti. Je třeba sepsat smlouvy, sestavit obchodní plány a samozřejmě stanovit cenu za projekt. Téma A-4E-C v2.0 zní “Forever Free” (Navždy zdarma) a je jasné, že tým chce tento projekt zachovat jako bezplatný.

Screen 220103 230553

Zdroj: Simulators Czech

Další týmy modifikací se snaží o tento skok a vypadá to, že modifikace Anubis DCS Super Hercules se chystá přejít z modifikace na plnohodnotný modul DCS World. Totéž platí pro IndiaFoxtEcho, kteří přešli z módu MB-339 na plnohodnotný projekt DCS World.

Screen 220103 230604

Zdroj: Simulators Czech

Takže jsem zvědavý jestli se problém s multiplayerem do budoucna vyřeší. Je to škoda, že takovéto kvalitní módy nelze plnohodnotně využít.