Společnost Urga Media nám představuje jejich práci na vylepšení výkonu a vzhledu mapy Sýrie pro DCS World a společnost Heatblur pracuje na vylepšení technologie RWR a drobných aktualizacích pro F-14 a F-4.

Vylepšení výkonu a vzhledu DCS: Syria

In Dev 07.07.2023.6

Zdroj: Eagle Dynamics

Společnost Ugra Media vytvořila se svou mapou DCS: Syria uvěřitelný svět. Ačkoli na začátku panovala velká skepse, mapa si získala velkou část komunity svým důrazem na detaily v nízkých nadmořských výškách a také širokým měřítkem a rozsahem mapy, který se časem jen zvětšoval. Ugra Media ještě neskončili, jak jasně ukazuje nová aktualizace vývoje.

V pátek jsme se v týdeníku od ED mohli dočíst, že společnost Ugra Media pokračuje v práci na mapě DCS: Sýrie. Některá z vylepšení jsou pro mapu zásadní: zvýšení snímkové frekvence o 10-20 %, aktualizovaný model osvětlení, který je pro noční létání opravdu přínosem, nová auta a doprava po pravé straně na ostrově Kypr, aktualizace legendy mapy a rozšířené modely poškození vozidel.

Společnost Ugra Media minulý víkend poskytla vlastní aktualizaci, v níž zdůraznila stejný seznam funkcí, ale také uvedla, že přidala podporu pro kneebord (dlouho požadovanou), aktualizace generátoru misí, přidala místa pro přistání vrtulníků v grafickém rozhraní mapy, optimalizované lesy, nové a optimalizované modely, dva typy čerpacích stanic, dva typy kaváren u silnic a vylepšené silnice a železnice.

Urga Media vynakládá velké úsilí, které pomáhá na upevnění pozice DCS: Syria jako jedné z nejlepších voleb pro piloty DCS World ve hře pro více hráčů i pro jednoho hráče. Vzhledem k několika připravovaným kampaním, které všechny využívají tuto mapu, je to dobrá předzvěst pro každého, kdo chce strávit nějaký čas létáním nad touto oblastí. Po delší odmlce opět funguje SAR server i na této mapě, kde je množství střešních heliportů u nemocnic skutečnou výzvou a zážitkem.
Tato aktualizace by měla být součástí příští aktualizace otevřené bety DCS World, takže se na ni těšte co nevidět.

 

Vylepšení RWR od Heatblur

358542622 775631497659656 514906038821491327 n

Zdroj: Eagle Dynamics

Výstražné radarové přijímače jsou klíčovou součástí moderní technologie proudových stíhaček. Varování pilota před radarovými emisemi z vyhledávacích a sledovacích radarů i před přilétajícími aktivními radarem řízenými střelami je pro moderní bojové operace zásadní a společnost Heatblur, vývojář třetí strany pro DCS World, právě zvýšila laťku, pokud jde o detailní simulace.
Aktualizace, kterou Heatblur zveřejnil na své stránce na Facebooku, podrobně popisuje práci, kterou odvedli na aktualizaci své základní technologie při vývoji DCS: F-4E, stejně jako dokončení práce na DCS: F-14 včetně rané varianty A Tomcat.

Nejnovější úsilí společnosti Heatblur zahrnuje vytvoření podrobného modelu různých typů radarů v DCS World a simulaci fyzikálních účinků jednotlivých radarů. Pro ty technicky zdatnější: každý radar má nyní schéma, které obsahuje následující údaje:

  • Zisk antény
  • Rychlost antény
  • Nosná frekvence
  • Frekvence opakování pulzů (vyhledávání a sledování)
  • Špičkový výkon
  • Vyhledávací vzor (pokud je k dispozici)
  • Vzor sledování (zda je radar konzolový, monoimpulsní, …).
  • Šířka a výška paprsku.

Výsledkem přidání těchto vrstev do modelů radaru je plněji realizovaná simulace RWR. A co víc, společnost Heatblur si tuto práci nehodlá nechat pro sebe a plánuje ji sdílet se společností Eagle Dynamics. Tady je to, co o tom říká aktualizace:

A co je možná nejlepší, společně s našimi partnery ze společnosti Eagle Dynamics doufáme, že přispějeme k tomu, aby se naše simulace signálního prostředí a související schéma staly základní součástí systému DCS a byly k dispozici vývojářům prvních i třetích stran pro použití a rozšíření. Zvedající se příliv zvedá všechny lodě a my jsme nadšeni, že můžeme přispět k jádru platformy způsobem, který bude přínosem pro EM prostředí a RWR’ v rámci celé simulace.

Heatblur

Poslední část aktualizace naznačuje, že zde odvedená práce na vylepšení simulace RWR je jedním z posledních dílků skládačky pro implementaci RWR ALR-45 pro raný model F-14A a jedním z posledních dílků potřebných k posunu F-4 Phantom směrem k vydání.
Aktualizace také dráždí příchozí informace o F-4 Phantom a uvedení jak raného modelu F-14A, tak i specifické varianty F-14A IRIAF.