Víkendová zpráva ze světa DCS je tento týden nabitá různými informacemi, včetně zprávy o vývoji DCS: AH-64D, novinek o systémech osvětlení v reálném čase, které se testují na mapě DCS: Perský záliv, nové kampaně DCS: F/A-18C a zpráv o nadcházející virtuální letecké show VIAF 2022.

Aktualizace osvětlení Perského zálivu

Hero1.png.920ee437f7a17fca361929118912cea5

Zdroj: Eagle Dynamics

Společnost Eagle Dynamics již nějakou dobu využívá svou mapu DCS: Perský záliv jako testovací plochu pro aktualizace osvětlení. Vzhledem k tomu, že obrovská města Dubaj a Abú Zabí nabízejí dobré příležitosti k testování sofistikovaného osvětlení předměstí, klíčových památek, přístavních zařízení a dalších míst, dává smysl, že své úsilí soustředili právě sem, než technologii rozšíří i do dalších oblastí.

Osvětlení v reálném čase spočívá v tom, že jednotlivá světla skutečně vrhají světlo na objekty v okolí, místo aby byla “zapečena” do textury. To má výhodu v tom, že osvětluje blízké objekty, což vede k realističtější scéně. Znamená to také, že světla na letišti, která se nikdy nezdála, že by osvětlovala váš kokpit, tak nyní učiní.

V této zprávě o pokroku ve vývoji společnost Eagle Dynamics uvádí, že pokračuje v práci na své technologii osvětlení v reálném čase a provedla aktualizace několika přístavů, některých ropných tankerů a venkovských domů. To vše se objeví v příští aktualizaci.

 

Aktualizace AH-64D

In Dev 09.12.2022.5

Zdroj: Eagle Dynamics

Simulace DCS: AH-64D, která byla vydána na začátku roku, se dočkala řady aktualizací. Již jsme se dočkali návodu Matta Wagnera na sledování pohyblivého obrazu. Další otevřená beta verze přinese také 3D animované modely pilota a druhého pilota/střelce v pohledu první osoby, dílčí režim automatického sledování a sledování více cílů a stránka PERF (výkon) bude čítat dokončený stav. Vylepšení se dočkal také letový model a systém řízení letu a Eagle Dynamics tvrdí, že ani v této oblasti se nezastaví a “plánují další práce”.

Objevily se také informace, že DCS: AH-64D je o krok blíže k tomu, aby byl k dispozici v rámci bezplatného zkušebního programu.

Příští rok budou k dispozici radarem naváděné střely AGM-114L Hellfire a vylepšený datový modem (IDM) pro síťové operace. K dispozici budou také možnosti přídavné palivové nádrže nebo přídavné kanónové munice. Začátkem příštího roku se zřejmě dočkáme také počátku používání radaru pro řízení palby.

Ah-64D Sledování pohyblivého obrazu

Od posledního návodu a aktualizace nových funkcí pro AH-64D uplynula krátká doba. Dnes nám Matt Wagner představil novou funkci sledování cíle pro pozici druhého pilota/střelce na letounu Apache.

Sledování více cílů

Tohle je docela skvělá nová funkce. Matt Wagner nás provede funkcemi nového automatického sledování obrazu, které lze použít k výběru a sledování až tří cílů najednou. V příkladu Matt zaměří a poté zapojí skupinu pohybujících se APC, přičemž obrazový automatický stopař uzamkne a sleduje každé APC zvlášť.

 

Nová kampaň pro Hornet

Hero3.png.0980fbb44cba6d8d04c4fedba3b7308b

Zdroj: Eagle Dynamics

Kampaň “Vzestup perského lva II”, kterou vytvořil Badger633, by měla být k dispozici v době příští otevřené bety. Toto pokračování kampaně se odehrává na mapě DCS: Perský záliv na palubě lodi USS Abraham Lincoln a obsahuje strhující sadu propojených misí. O přesném počtu misí zatím nepadlo ani slovo, ale doufejme, že se toho dočkáme v době vydání.

Čas na virtuální leteckou show

Hero4.png.1bca1889675cc7830fdae0182798d98d

Zdroj: Eagle Dynamics

Mezinárodní virtuální letecká přehlídka VIAF 2022 se uskuteční letos 10. a 11. prosince. Přehlídky se zúčastní 56 nejlepších virtuálních akrobatických týmů z celého světa.

Součástí přehlídky bude 26 hodin akrobacie, rozhovor s bývalým pilotem Hornetu, dárky a další. Vše bude živě přenášeno na účtu Virtual Airshow Festival na Twitch.TV a také živě vysíláno z leteckého muzea Clin d’Ailes.

Zdroj :