Novinky ve světě DCS jsou tento týden trochu slabší, ale to nevadí, protože i tak máme tento týden několik zajímavých informací, počínaje GFM (General Flight Model), na který jste možná zapomněli, ale můžeme se k němu vrátit. Pak je tu nová soutěž s vlastními barevnými variacemi pro B-17 a letní slevy.

gmgrmkzgbpgdqiqj Hero2

Zdroj: Eagle Dynamics

Neobjevuje se to tak často, ale jedna ze základních technologických aktualizací, na které Eagle Dynamics pracuje, se nazývá GFM neboli General Flight Model.

Společnost DCS World prošla řadou iterací svého systému letového modelování. Základní systém, používaný v dobách Lock On a nyní známý jako SFM (Standard Flight Model), se stále používá pro AI letadla a některé mody. V průběhu let se používaly také různé další verze včetně AFM (Advanced Flight Model) a PFM (Professional Flight Model), přičemž PFM se stal standardním systémem Eagle Dynamics.

AI nadále používá SFM, což v průběhu let vedlo k problémům, protože letadla AI vykazují některé nepřirozené pohyby, které by lidští piloti nebyli schopni provést. Komentáře k UFO MiG-15 na fórech jsou jen jedním z příkladů takového problému.

GFM se snaží nahradit SFM pro letouny s umělou inteligencí a nabízí systém, který se snaží spojit to nejlepší z obou světů s výkonem letounů podobným PFM, ale s úrovní výkonu systému podobnou SFM, což umožňuje, aby velké množství letounů s umělou inteligencí nezatěžovalo systém.

Již v prosinci 2021 společnost Eagle Dynamics uvedla důvody pro vývoj nového modelu a od té doby jsme o něm slyšeli jen něco málo.

Dnes jsme se dozvěděli něco málo nových informací. Zaprvé jsme se dozvěděli, že společnost Eagle Dynamics dokončila práce na létání v těsné formaci v GFM umožňující pilotům s umělou inteligencí zůstat v těsné formaci. Nyní se obracejí k létání ve volné formaci, kdy musí spoluhráči na křídlech sledovat své vlastní trajektorie, aby zůstali správně umístěni.

V další aktualizaci, opatřené grafem, můžeme vidět práci prováděnou s DCS: MiG-29 Fulcrum (který používají jako testovací), ukazující srovnání mezi AI GFM a lidským PFM na polohování trimů stabilizátorů.

kmgiduitfuubyurb Hero3

Zdroj: Eagle Dynamics

 

Soutěž s nátěry B-17G Flying Fortress

ycvkihyaldfqtmlo Hero4

Zdroj: Eagle DynamicsD

AI B-17G Flying Fortress je v DCS World již delší dobu, ale vypadá to, že se Eagle Dynamics snaží dodat tomuto AI letounu další vizuální šmrnc tím, že jej dodávají s několika novými livrejemi. Výtvarníci mezi vámi se mohou podívat na pravidla, která obsahují následující:

Kamufláž musí být vytvořena podle oficiální šablony. Stříbrná barva musí být založena na historických livrejích používaných pro B-17G v letech 1943-45. Stříbrná barva by měla být spojena se zemí, která skutečně provozuje B-17G, USAAF, RAF atd. Pokud uděláte konkrétní livrej s přídí a názvem letadla, přiložte prosím také obecnou verzi bez přídě, názvu letadla nebo čísla bortů. Uživatelé tak budou mít více možností.

Soutěž potrvá do 30. srpna a pět nejlepších výherců obdrží zdarma kopii DCS: WWII Aseet Pack nebo modul dle vlastního výběru. Deset nejlepších získá své livreje přidané do DCS. Nejlepší výherce získá dva další moduly dle vlastního výběru.

Letní slevy

Většina letadel, terénů, modulů a kampaní je ve slevě s obrovskou 50% úsporou. Využijte této příležitosti, dokud je k dispozici.  Vezměte prosím na vědomí, že letní výprodej DCS 2023 končí 16. července 2023 ve 25:59 GMT.

 

Zdroj :