Zdálo se Vám, že jste již dlouho neslyšeli nic o chystané helikoptéře OH-58D Kiowa Warrior od Polychop Simulations pro DCS World? Není se čemu divit, poslední článek jsme zveřejnili na jaře letošního roku. Mezitím se internetem šířili různé zvěst, ať už pozitivní, tak i negativní. Teď jsou tu konečně nové oficiální zprávy, které nám popisují vývoj DCS: OH-58D Kiowa Warrior a aktualizaci pro DCS: SA342 Gazelle.

OH 58D

Zdroj: Polychop Simulation

Jak je na tom OH-58D pro DCS World?

Společnost Polychop náhle přestala zveřejňovat aktualizace o projektu Kiowa Warrior v květnu tohoto roku. S týmem bylo sdíleno jen málo komunikace, ačkoli na jejich serveru Discord probíhala určitá interakce s komunitou. Mnoho dalšího se neřeklo a začaly se šířit fámy.

OH 58D002

Zdroj: Polychop Simulation

Nyní známe některé zákulisní informace o tom, co se stalo, je to popsáno v vyjádření samotného studia.

Pro Polychop Simulations se od druhé poloviny roku 2020 hodně změnilo, pokud jde o produktivitu v oddělení kódování, která se na hodnou chvíli výrazně zpomalila. Důvodem byl vážný zdravotní stav, který postihl jednoho z členů našeho týmu. Vzhledem k tomu, že Polychop Simulations je velmi malý tým (na OH-58D pracují 2 lidé), mělo to vážný dopad na výrobní cyklus modulu OH-58D Kiowa Warrior pro DCS World.

Polychop Simulations

Nyní je tedy jasné pozdržení projektu a neaktivita týmu. Zdraví je samozřejmě přednější a proto se není čemu divit, že vývoj a komunikace stagnovali. Popřejme mu brzké uzdravení a odpusťme jim malé zdržení.

OH 58D004

Zdroj: Polychop Simulation

Polychop přibral nového člena týmu, který mu pomůže s kódováním, takže to snad umožní obnovit aktivnější vývoj s tím, že nový programátor bude pracovat především na dalším vrtulníku Polychop, SA-342 Gazelle. Jejich první vrtulník byl kritizován za svůj letový model a zdá se, že další část aktualizace bude zaměřena na řešení tohoto problému. Zpráva dále uvádí, že nový vrtulník byl nakódován tak, aby létal podle získaných dat a působil jako skutečná Kiowa.

Nejen proto, aby všechny hodnoty odpovídaly dokumentaci, ale také proto, aby co nejvěrněji zachycovaly skutečný pocit z letu Kiowa Warrior.

Polychop Simulations

Ostrý start bez komunitního testování?

OH 58D005

Zdroj: Polychop Simulation

Polychop plánuje vydat vrtulník ve finální podobě, bez plánovaného období “předčasného přístupu”. To už jsme slyšeli od jiných vývojářů, kde to nevyšlo. Dokonce i Deka Ironworks, kteří dodali z velké části kompletní JF-17, ještě po spuštění vylepšili funkce v rámci období předběžného přístupu pro toto letadlo. Takže uvidíme jak se jim vývoj vydaří.

Plánují se také pěkné bonusy, i když ty mohou přijít až po vydání. Patří mezi ně možnost přidat nebo odebrat dveře, přídavný zaměřovač…Tyto bonusové funkce by představovaly některé z běžných modifikací pro OH-58D.

Čekání na tento vrtulník bylo dlouhé a zdá se, že ho čeká ještě dlouhá cesta, ale je dobré slyšet od Polychopu a dozvědět se, co se stalo a co je ještě čeká. Doufejme, že se od nich dočkáme pravidelnějších zpráv, i když vhodnější je čtvrtletní formát nebo něco podobného.

Sledujte facebookovou stránku Polychopu, kde se dozvíte další novinky.