Laminar Research představili 4 videa, která nám představují X-Plane 12 a jsou zdrojem doposud nejlepších a nejvěrnějších náhledů. co očekávat od chystaného leteckého simulátoru X-Plane 12. Ve videích se představí experimentální letoun Lancair Evolution, A330, F-14 Tomcat a Cirrus SR22. Tak usedněte do židle, udělejte si kávu a shlédněte toto rozsáhlé nahlédnutí do simulátoru!

Lancair Evolution

Tvůrce X-Plane Austin Meyers vlastní své experimentální letadlo – Lancair Evolution. Jedná se o letadlo postavené ze stavebnice, které má skelet z uhlíkových vláken, vlastní kokpit a 850 koňských sil, které ho táhnou. Austin část videa věnuje vychvalování předností letadla, ale na pozadí se můžeme podívat, jak se vyvíjí X-Plane 12.

Části, které stojí za povšimnutí, jsou efekty osvětlení a oblohy a také mraky. Už jsme je viděli dříve, ale čím více jich vidíme a čím více je vidět, jaké úsilí bylo vynaloženo na to, aby to vypadalo dobře. Existují určité problémy s kompozicí (zubaté okraje mezi objekty v popředí a mraky v pozadí), které jsme viděli u jiných simulátorů a také v X-Plane 11, které se doufám podaří vyřešit.

Austin se trochu rozpovídal o scenériích a zmínil se, že v současné době tým pracuje na dvou oblastech, a to na pobřeží (které je v současné době stejně polygonální jako pobřeží v X-Plane 11) a na silnicích, které mají stejný problém. Nejsem si jistý, jak dobře se zatím shodují i okolní scenérie a letiště, nicméně je jasné, že je to stále hluboko ve vývoji, takže zde žádné soudy, dokud neuvidíme jejich finální verzi a samozřejmě i to, jak se simulace bude vyvíjet poté.

Dozvěděli jsme se také, že v současné době pracuje na testování simulace asi 200 soukromých testerů. Stabilita simulace je údajně velmi dobrá a v době nahrávání prý běžela několik hodin.

Na otázku, zda se chystá otevřená beta verze, Austin Meyers odpověděl “doufejme, že brzy”, ale rozhodnutí odložil na další členy týmu.

Podívejte se na video níže a přesvědčte se sami.

 

Společnost Laminar Research prostřednictvím kanálu Michaela Browna na YouTube zveřejnila další dvě dlouhá videa s Austinem Meyerem, v nichž se věnuje letounům Airbus A330 a F-14 Tomcat.

Oficiální upoutávka na letoun SR22

Cirrus SR22 je oblíbené a stylové letadlo pro GA a je to jedno z nových letadel, které společnost Laminar Research zařazuje do své nabídky výchozích letadel. Po upoutávce na letoun A330, která byla vydána před několika týdny, je nová upoutávka na letoun SR22 filmovým dílem, díky němuž si můžeme dobře prohlédnout památky a zvuky tohoto nového výchozího letounu.

F-14 Tomcat

Další na řadě je nové video představující letoun F-14 Tomcat, který společnost Laminar přidává do sady výchozích letadel. Video obsahuje dostatek exteriérových pohledů, zvuků, trochu pohledu do kokpitu, Dozvěděli jsme se také, že zde zobrazený letoun je modelem pro X-Plane 11 a že pro X-Plane 12 bude nový.

Je zde poměrně dost práce a Austin není oddaný fanoušek F-14 jako jiní fanoušci leteckých simulací, takže nepochybně budou věci, které se objeví mimo. Zajisté se po vydání dočkáme spousty srovnání s  neuvěřitelnou  F-14 v DCS od Heatblur.

 

Sníh a led s A330

Již se objevila oficiální upoutávka na X-Plane A330, ale nyní se nám dostává trochu delšího pohledu na Airbus A330 s Austinem Meyerem. Systémy letadla se zdají být poměrně dobře implementovány a Austin věnuje dost času povídání o fyzice podvozku.

Je tu také několik velmi zajímavých novinek o efektech sněhu a ledu na přistávací dráze a také informace o tom, že tyto efekty budou ovlivněny povětrnostními podmínkami. Pokud bude pršet a pak klesne teplota pod bod mrazu, déšť zmrzne a naopak. Podívejte se na to v tomto videu.

Všechna tato videa nám pomáhají udělat si představu o tom, v jaké fázi se vývoj X-Plane 12 aktuálně nachází. Před dalšími videi jsou uvedeny výhrady, které nám připomínají, že produkt je stále ve fázi alfa a ve vývoji. Na mnoha místech se objevují vizuální problémy, ale to už k alfa verzi patří. Až produkt dozraje, bude zajímavé sledovat, jak se některé z nich podaří spojit dohromady.