Tento týden se objevilo několik věcí napříč spektrem zdrojů DCS World, včetně několika aktualizací mapy Normandie 2.0, pokroku ve vývoji nového modelu pilota pro Viper, výprodeje balíčků s tématikou Maverick/Top Gun, stejně jako nových obrázků DCS: F4U Corsair a nového videa, které ukazuje nejnovější aktualizace Gazelle.

DCS: F-16C Viper

Společnost Eagle Dynamics aktualizuje své modely pilotů v několika posledních modulech. Nedávno byl k vidění pilot F/A-18C a nyní jsme se podívali na F-16C. Cílem nového modelu je, stejně jako u ostatních modernizačních projektů, zajistit větší realističnost a ponoření do děje.

Aktualizace Normandie 2.0

Hero2.png.6f7c69eab73995c45785534c229fb27e

Zdroj: Eagle Dynamics

DCS: Normandy 2.0 je na světě a v typickém stylu Ugra Media pokračují v doplňování projektu. Podle aktualizace týdeníku DCS World bude nadcházející vydání mapy obsahovat nové továrny, přístav Le Trepor, rybářské lodě, podzemní tunely v Paříži a nové tramvajové tratě a dřevěná mola v Londýně. Vylepšení se dočkají také radarové věže, přístavy a letiště.

Zmiňují se také o některých změnách terénu a osvětlení objektů.

 

Maverick

Hero3.png.106d8f3b1cd0513487a35341c21c8666

Zdroj: Eagle Dynamics

V loňském roce, zhruba v době, kdy se Top Gun: Maverick konečně přišel do kin, společnost Eagle Dynamics prosadila výprodej tematických balíčků. Balíček se vrátil a nabízí DCS: F/A-18C i DCS: F-14 za 95,99 USD. DCS: F-14 Tomcat je ve slevě také samostatně za 51,99 USD, což je nejvyšší sleva, jakou tento modul dosud zaznamenal.

Pokud si chcete osahat nebo připomenout humbuk z loňského roku, podívejte se na video “Turn and burn” od Eagle Dynamics.

 

Práce na modelu poškození F4U

Společnost Magnitude-3 provedla v posledních dnech na své stránce na Facebooku několik aktualizací, v nichž se pochlubila modelem F4U Corsair. Snímky obsahují vizualizace vnitřního orámování Corsairu a poté různé efekty poškození, které na ně byly aplikovány. Jeden z popisků zní “čas na ohýbání rámů”, což naznačuje, že stále ještě ladí celkový efekt a budou provádět další vizuální poškození vnitřního rámování.

Práce na modelu poškození i u La-7

Tento týden přišlo několik snímků také od společnosti Octopus G, které ukazují velmi podobnou práci na jejich projektu DCS: La-7. Došlo také k vyjasnění mylných představ pro ty, kteří o tom nevědí – La-7 si stejně jako jeho předchůdce zachoval dřevěnou konstrukci. povrch letounu byl vyroben z “Delta Wood”, což, jak si někteří simulátoři pamatují, bylo po delší dobu velkým tématem k diskuzi (zejména v komunitě původního IL-2 Sturmovik). Konstrukce ze dřeva a pryskyřice byla vypalována při vysokých teplotách a výsledkem bylo něco podobného, i když těžšího, jako letecký hliník. Unikátní vizuální efekty poškození vypadají, že zohledňovaly konstrukci.

Octopus G také píše o systému, kdy se palivové nádrže La-7 postupně plnily výfukovými plyny, aby se zabránilo detonaci v důsledku nepřátelské palby, když byly nádrže prázdné.

Nové informace o Gazelle!

Celricaviation na YouTube představila zcela nové video s vývojovou verzí vrtulníku DCS: SA342 Gazelle. Video hovoří o mnoha nových funkcích vrtulníku se zaměřením na verzi Gazelle-L.

 

 

K dispozici je zcela nový letový model, nový typ zaměřovače raket pro protitankové střely HOT a nové zbraně a konfigurace. Stále můžete vrtulník vybavit kanonem GIAT M621, ale nyní se do něj vejde i kanon FN HMP400 v jednoduché nebo dvojité konfiguraci se zásobou munice až 400 nábojů.

Největším problémem Gazelle byl tradičně její letový model, takže bude zajímavé sledovat, jak si tento přepracovaný model povede ve srovnání s ním a zda uspokojí piloty vrtulníků v DCS.

Modernizovaná Gazelle měla původně přijít až po vydání OH-58 Kiowa Warrior (který se ve videu krátce objeví), ale vypadá to, že se tak možná stane v opačném pořadí.