Už jsme viděli několik záběrů z přeletů proudových letounů ve vysoké výšce pro DCS: South Atlantic, ale nyní se nám díky RAZBAM a Casmo naskýtá zcela nový pohled z nízké výšky a pomalému přeletu v helikoptéře.

Držíme se při zemi

Jak jsme si již psali v dřívějších článcích, tak satelitní snímky vypadají z velké výšky skvěle, ale v nízkých výškách mohou trpět kostrbatým, rozmazaným vzhledem. Většina map DCS tento problém obchází tím, že používá satelitní snímky z větších výšek a následně je mísí s texturami terénu v nižších výškách. Přístup RAZBAMu vypadá trochu jako mix, kdy se obojí spojuje dohromady spolu s velkým množstvím umístěných budov a scenérií. Již delší dobu se bojíme o výsledný celkový dojem. Dnes tu máme tedy první nástřel toho, jak to bude fungovat.

Upozorňuji, že na mapě se stále pracuje a výsledek není zřejmě odrazem finálního produktu. Casmo přináší skvělý rozhovor o tom, co tým z RAZBAM starající se o mapy dělal a jakou práci ještě musí udělat. V tuto chvíli jsou na mapě stále ještě umístěny některé dočasné nekvalitní budovy, ale tým má v úmyslu je do vydání mapy všechny nahradit.

Mluví také o plánu původně udělat jen ostrovy Falklandy, než nakonec mapu rozšířili o kus pevniny Jižní Ameriky. Bylo také odhaleno, že mapa bude obsahovat některé zajímavé prvky, které byli k vidění v předešlých i v aktuálním videu, jako jsou stavební jeřáby, které se pohybují, majáky, které mají otáčející se světla, a dokonce i nějaké kosatky, které vyskakují v okolních vodách..

Máme také potvrzeno, že hory mají dostat další lepší textury a rozlišením terénu. Doufejme, že před vydáním pro veřejnost, protože by si to zasloužili a nejsem zřejmě jediný, kdo se nad nimi v tomto videu pozastavil s velmi rozpačitým dojmem.

Každý ať si ale vytvoří vlastní názor a jsem tedy zvědavý jakých pokroků a vylepšení se ještě dočkáme.