V X-Plane 12 došlo oproti předchozím verzím X-Plane k mnoha vylepšením. Zejména v X-plane 11 poněkud chyběla hloubka vestavěné funkce ATC, což bylo vyřešeno a přepracováno zcela novým systémem pro XP12!

V příspěvku na stránkách X-plane se společnost Laminar Research věnuje různým vylepšením systému ATC ve své nejnovější verzi řady X-Plane.

Mezi nové funkce patří např:
  • 6 různých regionů (Asie, Austrálie, Euro, Indie, USA a Global).
  • volitelné mužské a ženské hlasy pilotů
  • Síla příjmu se mění podle vzdálenosti od vysílače a zasahujícího terénu
  • Umělá inteligence nyní čeká na vyslovení pokynů řídicího a teprve poté je uposlechne
  • Asi nejvýznamnějším vylepšením systému ATC je však přidání globálních regionů, X-Plane nyní bude dodržovat postupy a používat hlasy vhodné pro různé oblasti světa. To je obrovské zlepšení oproti předchozímu systému, který v podstatě považoval celý svět za řídící se postupy FAA.

Dalším velkým vylepšením vestavěného systému ATC je kvalita VKV komunikace, ta se nyní bude měnit a bude zohledňovat vaši vzdálenost od řídícího, relativní výšku, typ řídícího a případný blokující terén, který může být kolem vás.

Přepracování se dočkala také dialogová nabídka ATC, která je nyní intuitivnější.

Jedná se o velký krok správným směrem ke zlepšení celkového zážitku z Xplane, i když se mnozí z účastníků poslední veřejné beta verze shodují, že má před sebou ještě dlouhou cestu.

Podrobnější náhled do nového systému ATC pro vás připravujeme.