Společnost Orbx vydala svou verzi letiště London City (EGLC) pro X-Plane 12. Společnost na svých účtech na sociálních sítích oznámila, že ti, kteří si letiště zakoupili pro X-Plane 11, budou moci přejít na novou verzi za 9,99 USD.

Letiště London City se nachází v Královských docích ve čtvrti Newham, přibližně 6 mil východně od Londýna. Na letišti s jedinou vzletovou a přistávací dráhou platí vzhledem k jeho blízkosti k městu přísné protihlukové předpisy. Kvůli těmto postupům je seznam letadel, která mohou na letišti EGLC přistávat a odlétat, poměrně krátký a zahrnuje především turbovrtulové letouny a regionální proudová letadla.

Zájemci o novou verzi EGLC od společnosti Orbx mohou oproti předchozí verzi očekávat několik novinek, včetně aktualizovaných modelů terminálů a budov, aktualizovaných satelitních snímků letiště a okolí a animované vegetace. Nová verze scenérie obsahuje také vlastní textury PBR, detailní interiér věže ATC a integraci s výchozími silnicemi, železnicemi a autogenem a je k dispozici na webových stránkách společnosti Orbx za 29,99 AUD, v aktuálním kurzu za 17,65 EUR.

Zdroj :