Společnost Red Star Simulations, která má ambice zpřístupnit jej jako plně věrný modul DCS World, poskytla nejnovější informace o svém projektu MiG-17.

Nový rok, nová aktualizace MiG-17

DCS Mig17 025

Zdroj: Red Star Simulations

Od společnosti Red Star Simulations jsme dostali skvělou aktualizaci stavu projektu MiG-17 pro DCS World s několika podrobnostmi. Potvrzuje se, že typ, který tým staví, je MiG-17F. Kvůli nedostatku údajů se tým v současné době nezabývá verzí MiG-17AS, která měla schopnost nést střely vzduch-vzduch K-13. MiG-17F, který staví, bude naopak obsahovat egyptský zbraňový balíček, který zahrnuje 76mm rakety “Sakr” a také přídavné trupové pylony pro pumy. Konfigurace výzbroje jsou uvedeny v grafice zveřejněné na jejich stránce na Facebooku.

DCS Mig17 006

Zdroj: Red Star Simulations

Od týmu jsme se také dozvěděli stav různých komponent. Uvádějí, že kokpit a vnější 3D modely jsou hotové a čekají na optimalizaci a texturování. Zpráva také uvádí, že letové modelování je hotové z 95 %. Model pilota je rovněž dokončen.

Vypadá to, že tento projekt postupuje dobře. Společnost Red Star Simulations již dříve uvedla, že měla v úmyslu oslovit společnost Eagle Dynamics do konce loňského roku a získat pro svůj projekt certifikaci. Žádné aktuální informace o tom nebyly poskytnuty, nicméně to vypadá, že tým staví letoun na úrovni, která by byla hodna placeného modulu DCS.

Egyptský vyzbrojený MiG-17 by se skvěle hodil do mapy DCS: Sinaj od OnReTechu…