Jak se dalo očekávat, společnost Eagle Dynamics do upoutávky na DCS World 2023 and beyond propašovala spoustu nových a zajímavých věcí. Odhalení? Vrtulník CH-46 Chinook a F6F Hellcat. Pojďme si trailer rozebrat a podívat se na něj.

Co vše nám přináší DCS World 2023 and Beyond Trailer

Letos jsme v upoutávce na DCS World 2023 and Beyond viděli poměrně dost novinek. Bylo tam i spousta starých oblíbených letounů: F/A-18, F-16C a A-10, které se dočkaly pěkných záběrů v akci, ale většina zbytku byla o novinkách.

Vše co jsme v traileru zaznamenali

Hned první snímek nám oznamuje využití nejnovějších technologií z HW. ED oznamují, že trailer byl vytvořen pomocí nVidia DLSS a využívá vícevláknové zpracování. Z toho samozřejmě vyplývá, že DCS World dělá kroky ke zlepšení výkonu pomocí nových aktualizací technologie jádra. Nick Grey se ve své zprávě také zmínil o aktualizacích jádra. Připomínky, které jsme všichni v posledních měsících a letech vznášeli, byly skutečně vyslyšeny.

Další záběr byl na slunce a DCS: AH-64D. V tuto chvíli nic nového, ale připomínka, že jde o vrtulník nejvyšší úrovně, který vyvinuli v posledních několika letech.

Dále vidíme letoun S-3 Viking. Jedná se o prostředek, který již dlouho čekal na vylepšení, jak mohou potvrdit piloti DCS: F/A-18C a DCS: F-14 při dokování s tankerem S3. Tento letoun je ve videu vidět i v několika dalších záběrech.

Pak záběr na DCS: C-130 vyvíjený jako letuschopný z původního fanouškovského módu.

V tomto traileru se několikrát objeví Leopard 2.

DCS 2023 006

Zdroj: Eagle Dynamics

Pak se nám naskytne krásný záběr nového letounu B-52 s umělou inteligencí, který letí společně s letouny F-15. Na tomto záběru je to hůře rozeznatelné, ale v navazující sekvenci vidíme, že přinejmenším některé z nich jsou F-15E, které jsou v současné době ve vývoji od RAZBAMu.

Na obálce je umístěn první snímek letounu F-4 Phantom ze hry Heatblur. Ve videu je záběrů na tento letoun opravdu hodně.

Objevil se i další prostředek AI, letoun B-1B lancer!

Zde je vidět nová výzbroj pro chystaný F-15E. Jde zřejmě o AGM-130.

DCS 2023 015

Zdroj: Eagle Dynamics

DCS: Sinaj byl v několika předchozích záběrech zobrazen v pozadí, ale v tomto záběru je v popředí a uprostřed s velmi podobným záběrem Michaela Baye do slunce.

Poté přepneme a v dalším záběru vidíme dvojici korzárů, jak přelétají nad táborem s vojáky na zemi. Tento záběr mohl být natočen na moderní mapě DCS: Marianas, ale také na mapě DCS: Marianas z druhé světové války – budova se slaměnou střechou tomu napovídá, která byla oznámena již dříve.

Další DCS: F4U Corsair s neznámou mapou v pozadí. Opět by to mohly být Mariany.

DCS 2023 034

Zdroj: Eagle Dynamics

Dále se opět vracíme k DCS WWII s aktualizovanou mapou Normandie od Ugra Media, která se táhne až k Londýnu na severu a Paříži na jihu. Zde Londýn…

…a Paříž.

V posledních hodinách se o tomto snímku hodně mluvilo. F4U je v popředí, ale všichni chtějí vědět o potenciálních aktivech, které zahrnují japonské letouny. Ale zde zřejmě budou použity německé letouny, jak již bylo vidět v dřívějších videích a záběrech.

Toto je druhé nebo třetí video z DCS, ve kterém se objevuje modifikace A-4 Skyhawk. Ačkoli jsme slyšeli opačná prohlášení, vyvolalo to v mnohých otázku, zda tento model někdy přejde do stavu modulu. Nebo možná nějaké jiné uspořádání…

Záběr na La-7 společnosti Octopus G.

A to není všechno, protože video opět problikne a objeví se několik zrnitých záběrů dalšího klasického letadla. Tentokrát je to F6F Hellcat!

Co jsme se tedy dozvěděli?

V upoutávce na DCS World 2023 and Beyond jsme toho dnes viděli hodně. Samotný trailer si zachovává vysoký standard, který jsme očekávali v minulých letech. Ohromující sekvence se známými moduly se mísí s chystaným obsahem.

Pokud je tento trailer náznakem, v roce 2023 se objeví několik dlouho očekávaných modulů. F-4 od Heatblur, F-15E od RAZBAM, Kiowa Warrior od Polychop, F4U Corsair od Magnitude 3, rozšíření DCS: Normandie od Ugra Media, DCS: Sinaj, DCS: Marianas WWII od OnReTech, La-7 od Octopus G a Mirage F1EE od Aerges se zdají být poněkud až plně pravděpodobné pro vydání.

Chinook a F6F jsou pravděpodobně součástí časového rámce po roce 2023, ačkoli Chinook již vypadá poměrně pokročile s již hotovým 3D modelem exteriéru a kokpitu. F6F sice není ve vývoji tak daleko, ale jeho zařazení není úplným překvapením. Nick Grey, spoluzakladatel společnosti Eagle Dynamics, v jednom z rozhovorů přece řekl, že si ho před lety opravdu přál.

Jak je to s nVidia DLSS a s vícevláknovým výkonem?

Tato zpráva byla záměrně vložena hned na začátek a prozrazuje pochopení, že DCS World opravdu potřebuje vyřešit své výkonnostní problémy. Je to dlouhodobý problém, který se netýká pouze DCS, ale letos vyvolal hněv mnoha lidí, protože se zdá, že aktualizace zhoršily výkon, přičemž zejména uživatelé VR čelí problémům od aktualizace k aktualizaci.

Dodatečná podpora vícejádrových procesorů, pokud se letos objeví, bude pravděpodobně součástí velké aktualizace simulace a možná bodového vydání, které nás zavede do DCS World 2.9 nebo možná dokonce 3.0. Výrazně by měl pomoci i nVidia DLSS, zejména pro lidi, kteří jsou omezeni výkonem GPU spíše než pamětí nebo CPU. Je dobré, že se na to během prezentace upozornilo.

DCS potřebuje v příštích letech skutečně zapracovat na svém jádru a jeho základních funkcích, aby se vyřešily dlouhodobé problémy, a tak je přitakání na tuto skutečnost velmi dobré. Samozřejmě je skvělá i nyní obrovská nabídka nového zajímavého obsahu, což tento trailer splnil. Rok 2022 byl možná opravdu náročný, ale rok 2023 pro DCS World ukazuje docela světlé zítřky.