Dnes přinášíme souhrn novinek za minulý týden. Máme pro vás nové video od Matta Wagnera, který hovoří o některých detailech týkajících se radaru řízení palby (FCR) helikoptéry DCS: AH-64D a ukazuje některé jeho schopnosti. Dále je tu nová aktualizace od Baltic Dragon o kampaních na mapě Kola Arctic Thunder, několik náznaků toho, co nás možná čeká v DCS: MiG-23MLA, aktualizace od Eagle Dynamics o střele Kh-29 a další informace.

Identifikace cílů pomocí FCR Apache

Modelování varianty AH-64D Apache Longbow nám zajistilo, že nakonec budeme mít přístup k působivému radaru pro řízení palby. Chvíli trvalo, než se tato funkce dostala do modulu, ale pokud první video Matta Wagnera na toto téma něco naznačuje, půjde o docela slušný upgrade schopností již tak působivé verze DCS: AH-64D.

Matt v úvodní části videa hovoří o některých technických aspektech radaru a v pozdější polovině nám krátce předvede, co umí. Radar a jeho přidružené systémy dokáží malovat na cílovou oblast a identifikovat cíle podle typu a ohrožení, přičemž v jednom okamžiku může být identifikováno až 128 cílů a zobrazeno 16 cílů. Matt nám na konci videa předvede, co to dokáže, když na cíle postupně vypustí střely Hellfire.

Baltic Dragon

406405833 801292428676902 6420120276328906235 n

Zdroj: Baltic Dragon

Vždy je skvělé slyšet od společnosti Baltic Dragon o nejnovějších projektech, které se realizují, a nejnovější aktualizace zveřejněná na Twitteru/X a Facebooku se týká kampaní Arctic Thunder. Dvojice kampaní je společným dílem společností Baltic Dragon a Reflected Simulations a hráči v nich létají buď na letounu F/A-18C Hornet jako finský stíhací pilot, nebo na F-16C jako pilot USAF.

Podle zprávy jsou základy všech misí nastaveny, skripty jsou téměř dokončeny a samotná mapa, kterou vyvíjí společnost Orbx, se také pěkně vyvíjí.

S misemi jsme zatím velmi spokojeni, vymysleli jsme zajímavý příběh a budete si je moci zahrát ze dvou různých perspektiv: jako pilot finského Hornetu (v mé kampani) nebo jako pilot USAF Viperu (v kampani Reflected). Tyto 2 dějové linie se občas protínají, překrývají nebo se prostě jen ovlivňují. Nemůžeme se dočkat, až vám je ukážeme!

Baltic Dragon na Facebooku

 

MiG-23MLA v roce 2024? Možná!

GAQzpORW0AA Dye

Zdroj: Razbam

Generální ředitel RAZBAMu Ron Zambrano nás na Twitteru/X rád škádlí různými projekty, které se v RAZBAMu připravují, a vypadá to, že rok 2024 bude rokem MiGu-23.

Projekt MiG-23MLA pro DCS World je ve vývoji již delší dobu a vedoucím projektu je ten samý člověk, který je zodpovědný za MiG-19 od RAZBAMu. Řada problémů způsobila, že projekt postupoval pomalu, ale zdá se, že se věci zrychlují a tento nejnovější obrázek nám dává pohled na složitý podvozek pěkně integrovaný do trupu a zbytku letadla.

Pokud se k nám MiG-23 v roce 2024 skutečně dostane, očekávejme, že to bude až koncem roku, takže nečekejte brzké vydání.

 

Zpráva o vývoji Kh-29 od společnosti Eagle Dynamics

InDev2.thumb .png.83f52730f6a36d829a04698581340cd2 e1701666591735

Zdroj: Eagle Dynamics

Ruská X-29, NATO AS-14 “Kedge” nebo 9M721 je střela vzduch-země ze sovětské éry s velkou 320 kg bojovou hlavicí a řadou typů senzorů včetně laserového, infračerveného, radarového a televizního. Pro ty, kteří znají spíše západní zbraně, je její základní koncepce podobná raketě AGM-65 Maverick, i když je mnohem větší.

Právě na ni se zaměřuje zpráva o vývoji z tohoto týdne. Společnost Eagle Dynamics tuto zbraň přezkoumala a přepracovala aerodynamické charakteristiky i model zaměřovače, aby lépe odrážely reálné podmínky. V aktualizaci je rovněž zmíněna modernizace 3D modelu s modelováním aktuátorů, animací ploutví a pohybů zaměřovače.

Ve zprávě se rovněž uvádí, že podobné práce probíhají i pro menší, ale podobný X-25/Kh-25/AS-10 s hlásným názvem NATO “Karen”.