V září toku 2020 jsme zveřejnili několik renderů modelu V-22 Osprey společnosti AOA Simulations pro X-Plane. Tehdy tým plánoval vydání v roce 2021. Bohužel, když jde o vývoj produktu, nemusí jít věci vždy hladce. A to se stalo i v případě společnosti AOA.

Na nedávném příspěvku na Facebooku , společnost ukazuje nové rendery, ale ty jsou mnohem více než jen nějakou pouhou aktualizací těch předchozích, které byly vydány již v roce 2020. Společnost AOA Simulations do značné míry přepracovala většinu modelu.

Příspěvek začíná ujištěním: “projekt není mrtvý” Tým zdůvodňuje zpoždění něčím, co pronásleduje mnoho jiných společností: nedostatkem vývojářů nebo, jak to nazývají, “lidských zdrojů”.

Tým pokračuje slovy: “Když jsme začali pracovat na texturách, museli jsme si bohužel uvědomit, že náš 3D model má několik velkých chyb. Tvar klapek byl nesprávný, náběžné a odtokové hrany křídel nebyly rovnoběžné, ocasní plochy byly příliš krátké, nákladové dveře nebyly obdélníkové. Animace skládání křídel způsobovala kolize se zbytkem trupu. Byl to pro nás totální propadák!”

Výsledek? Společnost AOA Simulations se rozhodla “před dalším postupem přepracovat 3D model” a dodává, že ten “se bude v příštích týdnech jistě dále vyvíjet”.

V-22 bude těžit také z práce na dalších projektech. Společnost AOA Simulations “vytvořila novou knihovnu obecných a opakovaně použitelných digitálních měřidel pro letoun Texan II. Tato knihovna bude pro projekt V-22 velkým přínosem”.

V tuto chvíli společnost AOA neuvádí žádný odhadovaný termín vydání. Držme jim palce ať se situace neopakuje.

Zdroj :