Tento týden vám přinášíme nejnovější zprávy z vývoje DCS: Ka-50 Black Shark III. V současné době se pracuje na inerciálním navigačním systému (INS). Níže si můžete přečíst podrobnosti o tomto složitém úkolu.

Na serveru BuddySpike se koná první akce “DCS League” sponzorovaná společností Eagle Dynamics. Začíná 30. května a nevyžaduje žádnou registraci, stačí se připojit k serveru, když soutěž začne, a vzlétnout do vzduchu!

Ka-50 Black Shark III

Pokrok ve vývoji

Hero2.png.a6caca2ff8928e1b0ae187736b1ff5e5

Zdroj: Eagle Dynamics

Inerciální navigační systém (INS) je založen na mrtvém tahu pomocí dvojité integrace zrychlení letadla, které měří akcelerometry umístěné na gyroskopicky stabilizované plošině. Základní vlastností INS je kumulace souřadnicových chyb měření v čase (chyby vyrovnání platformy a chyby akcelerometrů jsou rovněž integrovány dvakrát). Pomocí matematických modelů INS bylo dosaženo realistického efektu kumulace chyb a také fyzického vyrovnání gyroskopicky stabilizované plošiny při startu vrtulníku.

V důsledku toho lze polohu odvozenou z INS určit pouze s omezenou přesností. Chyba při výpočtu souřadnic se kumuluje rychlostí několika kilometrů za hodinu a při spuštění INS bude nutné, aby vrtulník zůstal po celou dobu vyrovnávání v klidu. V opačném případě povede méně přesné vyrovnání ke zrychlené kumulaci chyb. K dispozici budou tři různé možnosti vyrovnání: “rychlá” umožňuje rychlý vzlet, ale poskytuje nízkou přesnost během letu; “normální” a “přesná” poskytují lepší přesnost s delší dobou vyrovnání.

Při použití INS pro dlouhé lety budou k dispozici body pro převzetí korekce/opravy. Výrazné referenční body na zemi se známými souřadnicemi umožňují eliminovat kumulované chyby dvěma způsoby: přeletem nad orientačním bodem nebo použitím sledování “Shkval” referenčního bodu umístěného mimo trasu. Navigace v Ka-50 se tak stane realističtější díky simulaci chyb INS, které se vyskytují v reálném vrtulníku.

 

BuddySpike

Soutěž

Hero3.png.66dbb5587aa3d4b1ccc2475345e86d6d

Zdroj: Eagle Dynamics

S potěšením oznamujeme novou soutěžní akci BuddySpike, kterou sponzoruje společnost Eagle Dynamics. Začne 30. května a potrvá do 12. června 2022. Můžete soutěžit ve smíšených zápasech PVE/PVP a bojovat o převzetí kontroly nad bitevním prostorem.

Přestože se jedná o individuální soutěž, piloti mohou spolupracovat, aby dosáhli lepších výsledků. Pro nejlepší piloty jsou připraveny čtyři kategorie cen: Vzduch-vzduch, Vzduch-země, Víceúčelový a Podpůrný vrtulník.

K dispozici je cenový fond ve výši 5 000 USD se čtyřmi esy po 700 USD. Pro deset nejlepších pilotů v každé disciplíně je k dispozici peněžní cena nebo miles pro obchod ED. V průběhu soutěže můžete sledovat své výkony pomocí miniaplikace BuddySpike. Připojte se k Buddyspike Discordu a začněte plánovat svou taktiku již nyní!