Pro ty, kteří touží po bezplatném letišti na Srí Lance, společnost Chudoba Design nedávno odpověděla na vaše volání a vytvořila mezinárodní letiště Mattala Rajapaksa pro X-Plane, které je na jejich webových stránkách nabízeno zdarma. Bylo vyvinuto ve sprintu před několika měsíci, šlo o pokus samotného vývojáře vyzkoušet výsledek letištních scenérií, pokud by měly být vymodelovány během 24 hodin, za těchto 24 hodin se vývojáři podařilo dokončit komplex terminálu, zbytek dokončil  tým pod Chudoba Designs.

 

VSL R66 2021 09 25 18.11.42 1

 

Scenérie je dobře vybavená a dobře sestavená s vlastními budovami včetně detailní budovy terminálu, ručně vytvořenými texturami PBR a přesným osvětlením HDR. Filip Chudoba zdůrazňuje, že scenérie poskytuje také podrobný anglický manuál a pohotový tým podpory.

VSL R66 2021 09 25 18.06.58

Skutečné letiště se nachází na Srí Lance, časopis Forbes ho kvůli jeho velikosti a nízkému provozu popisuje jako “Nejprázdnější mezinárodní letiště na světě”. Naštěstí pro letiště se provoz zvýšil v době pandemie Covid-19. V době, kdy na letišti probíhala epidemie, se provoz zvýšil. Jedná se o jinak malý komplex s terminálem obsahujícím dvanáct odbavovacích přepážek a dvě brány. Navzdory obvykle nízkému počtu cestujících je letiště vybaveno zařízením schopným odbavit Airbus A380.

Vývojáři již dříve vydali další mezinárodní letiště, například Letiště Václava Havla Praha, Marsa Alam Int. Airport a Hurghada Int. Airport. Toto vydání je však prvním freewarovým vydáním pro platformu X-Plane. Chcete-li si letiště stáhnout, přejděte na stránky produktu týmu.

Zdroj :