Pro DCS World se během posledních 2 týdnů objevilo několik nových záběrů chystaných přídavků. Jedná se především o nové snímky z chystané mapy DCS: Kola, snímky letounu MiG-23MLA a pár informací o chystaném letounu F-100D. Jelikož jsem o nich neinformoval hned, shrneme si je dnes do jednoho příspěvku.

 F-100D Super Sabre

F 100D Super Sabre 02

Zdroj: Eagle Dynamics

Pro DCS World je ve vývoji ikonický seltoun F-100D Super Sabre. O vývoj se stará tým GrinnelliDesigns.

S využitím pokročilých technologií 3D skenování a fotogrammetrie  získali vývojáři přesné rozměry, tvary a textury exteriéru a kokpitu. Všechna data byla následně zpracována a upřesněna a poté odeslána 3D výtvarnému týmu, který je použil jako přesnou referenci pro modelování a texturování. Pro vylepšení modulu F-100D Super Sabre byly řešeny následující oblasti:

Model exteriéru:

Detailní fotografie slouží jako základ pro vytvoření přesného modelu exteriéru letounu F-100D. To zahrnovalo zdokonalení celkového tvaru letounu, linií panelů, povrchových detailů a textur. Cílem bylo co nejvěrněji ztvárnit ikonický vzhled letounu Super Sabre a umožnit uživatelům ocenit jeho jedinečné konstrukční prvky.

Model pilotní kabiny:

Zdroj: Eagle Dynamics

3D skeny poskytují neocenitelné reference pro rekonstrukci kokpitu letounu F-100D. Každý spínač, knoflík, ukazatel a ovládací panel lze pečlivě zreplikovat tak, aby odpovídal skutečnému protějšku. Integrace přesného osvětlení kokpitu a funkčních prvků dále přispívá k pohlcujícímu zážitku z ovládání letounu.

Zvukový design:

Jako doplněk vizuálních vylepšení a letového modelu vývojový tým navíc nahrál množství zvuků z kokpitu, které umocňují zvukový zážitek spojený s letounem F-100D Super Sabre.

Současný pokrok:

Současný vývoj modulu F-100D postupuje neustále kupředu a v současné době je modul ve stavu, kdy je možné s ním létat. Dosaženo bylo významného pokroku v různých oblastech, včetně letového modelu, motoru, palivového a hydraulického systému, které jsou v současné době podrobovány alfa testování. Kromě toho se aktivně testují a zdokonalují základní systémy letounu, jako jsou elektrické, rádiové, radionavigační, TACAN, kyslíkové, osvětlovací, IFF, vyhledávání ticha a základní zbraňové systémy. Tyto systémy se dolaďují, aby byla zajištěna jejich funkčnost a autentičnost v letadle. Komplexní testování umožňuje identifikovat a řešit případné problémy nebo vylepšení, která jsou nezbytná.

Budoucí vývoj:

Integrace 3D skenů výrazně zlepšila přesnost a věrnost modulu F-100D Super Sabre v DCS World.

Budoucí plány zahrnují:

  • Neustálé zdokonalování a optimalizace modelů exteriéru a kokpitu na základě zpětné vazby od komunity a odborníků v dané oblasti.
  • Dolaďování letového modelu s cílem zajistit realističtější a příjemnější zážitek z letu.
  • Implementace a integrace zbraňových systémů.
  • Rozšíření dostupných livrejů a možností přizpůsobení, aby byla k dispozici širší škála vizuálních variací.
  • Spolupráce se skutečnými piloty a odborníky na letoun F-100D s cílem začlenit jejich poznatky a znalosti do vývoje modulu.

 

 

Nové screenshoty ukazují mapu DCS: Kola od Orbx

img 4081

Zdroj: Orbx

Je to už celý rok, co bylo oznámeno, že Orbx spolupracuje s Eagle Dynamics na mapě pro simulátor DCS World. Orbx je dobře známý svými zkušenostmi s tvorbou scenérií pro X-Plane a MSFS, a pokud tyto nové screenshoty něco naznačují, chystá se stejnou pověst vybudovat i v DCS.

Těchto osm nových snímků ukazuje práci, kterou tým Orbx na nové mapě odvedl. Husté městské oblasti a letištní scenérie jsou zde hlavní předností. Již dříve jsme viděli několik scenérií a rozpracovaných assetů, takže toto je dobrý pokrok. Zatím nemáme žádné nové informace o předpokládaném datu vydání ani o tom, zda se plánují nějaké změny v hratelné oblasti mapy.

RAZBAM sdílí nové snímky DCS: MiG-23MLA

dcs mig 23mla wip july2023 01

Zdroj: Razbam

Vývojáři třetí strany DCS World RAZBAM se již delší dobu soustředí na uvedení hry DCS: F-15E Strike Eagle na trh, což pochopitelně znamená, že jejich dalším projektům se nedostává příliš pozornosti. Po spuštění tohoto projektu a pokračujícím vývoji se nyní objevilo několik nových obrázků dalšího očekávaného projektu: MiG-23!

O projektu DCS: MiG-23MLA víme již delší dobu a projekt zaznamenal určité zpoždění. Jedná se především o práci jednoho vývojáře a reálné světové ohledy v posledních několika letech věci zpomalily, ačkoli naposledy jsme slyšeli, že se vývoj opět rozběhl. Tyto nejnovější snímky to zřejmě potvrzují.

Šest zveřejněných snímků se zaměřuje především na kokpit, který ukazuje značné množství detailů všude kolem. Jeden ze snímků vnějšího modelu je nejkompletnější, jaký jsme dosud u MiGu-23MLA viděli.

 

Vyšel Chuckův průvodce pro Mirage F1

F2HzpCXXEAAURFr

Zdroj: Chuck Owl

Pokud jde o návody a zdroje k letadlům, téměř vždy se většina virtuálních pilotů podívá na příslušný Chuck’s Guide, kde naleznou kratší a možná praktičtější návody pro přístlušný modul pro DCS World. Pokud jste fanoušky letounu Mirage F1 od Aergesu, jistě vás potěší, že tento průvodce je nyní zde.

Nejnovější příručka má více než 570 stran, je obsáhlá a pokrývá širokou škálu operací se stíhačkou Mirage.

Tento modul se stal oblíbeným na serverech o studené válce a vývojář Aerges stále pracuje na vydání dalších dvou variant včetně dvoumístného BE a modernizovaného modelu M.

Až tyto další verze dorazí, budou pravděpodobně potřeba další stránky.

Pokud chcete příručku, můžete se k ní dostat na Chuckových stránkách viz. zdroj.